Onko Seinäjoella paikkaa jonne voi viedä vanhoja OK-kuntoisia vaatteita tms joille ei ole enää itsellä käyttöä?
Uskonnottomia järjestöjä jotka vievät vaatteita vaikkapa itä-Karjalaan tms?
Haluaisin lahjoittaa hyväntekeväisyyteen, enemmän tarvitseville, mutta USKOVAISTEN KERHOJA EN TUE!
Mihin lahjoitan vaatteita?
5
811
Vastaukset
- viemässä
siihen Kelan vieressä olevalle SPR-n kirppikselle jos sulla on kiire päästä niistä eroon mutta jos ei oo hoppua niin odottele sillä välillä on noita vaatekeräystempauksia just tuonne karjalaan esimerkiksi,ilmoittelevat ep-ssä siitä.
Yksi paikka on mistä niitä saavat oman pitäjän köyhemmät hakea tuo kasperin Toimintojen talon penkojaiset.Muistaakseni 27 pv tätä kuuta,ens viikon torstaina jokatapauksessa,aamuyhdeksästä neljään sinne voi viedä ehjää puhdasta tavaraa.- qwsdcvghyjm,
en sellaista säätiötä kuin SPR rupeaisi tukemaan, eiköhän niistäkin vaatteista saadut rahat mene uuden toimitalon rakentamiseen. Vie vaatteet teollisuusalueella olevaan Kierrätyskeskukseen. Käyttävät varat käsittääkseni 2 kättä työpajan hyväksi.
- 2 kättä työpaja
qwsdcvghyjm, kirjoitti:
en sellaista säätiötä kuin SPR rupeaisi tukemaan, eiköhän niistäkin vaatteista saadut rahat mene uuden toimitalon rakentamiseen. Vie vaatteet teollisuusalueella olevaan Kierrätyskeskukseen. Käyttävät varat käsittääkseni 2 kättä työpajan hyväksi.
nyt on ihan turha avustuskohde koska saa ylläpitoonsa varat kunnalta ja esr-ltä.
Paras on tuo Kasperin juttu,siinä ne vaatteet ja tavarat päätyvät suurelta osin just niille jotka niitä tarvitsevat,muistakaa että omasakin kaupungissa on todella köyhiä ihmisiä,eikä useimmat ole köyhiä viinan takia.
- minä............
Spr ottaa vastaan ehjiä,puhtaita vaatteita.
- ......................
Siellä on se kierrätyspaikka.. A24 bensa-aseman vieressä, laita pussiin ja heitä sinne niin KAks kättä pajan tyypit hakee ja vie kierrätykseen.. Siellä käy ainakin hirmupaljon venäläisiä "shoppailemassa" mut myös kyllä ihan normaaleja suomalaisia, jotka haluu ostaa halvalla vaatteita (jopa 1€/kpl) silti hyväkuntoisia ja siistejä!!
Itse olen sinne tyhjännyt melkein puolet vaatekaapista, kun halusin päästä vanhoista vaatteista eroon!! tietää minne menee.. ja jos on huonokuntoisia (tai muuten vain kauheita, likaisia tms) niin ne sitte vaan poltetaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670