myynkö sieluni?

jatkanko

Olen tullut tulokseen että yhteiskunta on turha ja vastenmielinen ja sotii raamattua vastaan ihailla mammonaa, titteleitä ja menestystä. Nykyinen kristillinen tekopyhyys on oksettavaa rahan ihailua. Satanistit sanovat rehellisesti että he ovat mammonan palvojia. Jeesus sanoi ”ei voi palvella kahta HERRAA, mammonaa tai Jumalaa”. Hän määritteli saatanan synonyy­miksi mammonan. Tittelit ja menestys kulkevat käsi kädessä mammonan kanssa. Olen päät­tänyt mikäli luen tittelit loppuun ja hankin insinöörin paperit siirtyä palvomaan mammonaa kuten Jumalaa, ja toimia järjestelmän mukaisesti. Saan osakseni maailman ja tekopyhien kristittyjen varauksettoman ihailun ja menestyksen elämälleni. Minun tarvii vain myydä sieluni.

2

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies

      Pallo on sinulla. Sinähän päätät, mitä elämälläsi teet.
      Jeesus sanoi Matteus
      16:24 Silloin Jeesus sanoi opetuslapsillensa: "Jos joku tahtoo minun perässäni kulkea, hän kieltäköön itsensä ja ottakoon ristinsä ja seuratkoon minua.
      16:25 Sillä joka tahtoo pelastaa elämänsä, hän kadottaa sen, mutta joka kadottaa elämänsä minun tähteni, hän löytää sen.
      16:26 Sillä mitä se hyödyttää ihmistä, vaikka hän voittaisi omaksensa koko maailman, mutta saisi sielullensa vahingon? Taikka mitä voi ihminen antaa sielunsa lunnaiksi?

      Mitä sitten, jos muut ovat sitä mitä ovat;
      Sinä SAAT kääntyä Kristukseen päin.

    • inssi

      ei se kuule niin hohdokasta ole vielä kuin joskus ennen. Ennenvanhaahan ylioppilaatkin kulkivat lakit päässä puolet vuoesta ylpeänä. Nyt rupee inssejäkin oleen sen verta et on menettänyt merkitystään aikapaljon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2005
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1706
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1345
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1164
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      59
      1161
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1020
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      940
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      926
    Aihe