Katri on niin paras, aivan mahtava persoona ja mikä ääni... niin koskettava ja herkkä... Suomi tarvii tommosen kultakurkun!
Katri on ykkönen!
hks
4707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kauhea se suomalaisten maku, katri on ihan tavallinen ja suomi on sellaisia täynnä.Ei se ulkomailla pärjää ollenkaan. Suomalaiset voisivat vähän kattoa kauemmas, eikä elää säkissä ! koska suomi tulee kehitymään kultturissa???????
Pääosa siitä musiikista, mitä MTV soittaa, on mitään sanomatonta aikansa tyylille ominaista ketkuttelua, joka kuulostaa hyvältä ne ensimmäiset 5 kertaa, ja sen jälkeen siihen on jo kyllästynyt. Ne yleensä perustuvat päähän soimaan jäävään kertosäkeeseen. Muu osa kappaleesta on täyttä huttua ja tätä iskevää kertosäettä jankataankin joka välissä: se on kappaleen ainut "sisältö", jos sitä edes sisällöksi voi kutsua.
Onneksi suomalaiset eivät näytä niin suuresti suosivan sitä roskaa. Roni on keskittynyt laulamaan nimenomaan tätä roskaa.
Siis ennenkaikkea Yhdysvalloissa toimivan loistavan markkinointikoneiston ansiosta saamme kuunnella kaikenmaailman ronimusaa, eikä esim. Kari Tapiota.
Juttu ei ole musiikissa vaan siitä kuinka se upotetaan valtaväestöön.
Aika mitäänsanomatonta massaa se Roni suustaan päästi..
Paras pääsi jatkoon, olin varma että pikkutytöt äänestää sen Ronin jatkoon. Taisi olla saldot täynnä. Yes!