suomalaiset ovat kauheita rassisetja vaikka te tiedäte että katrin ei ollut paras vaan Roni mutte te ei näe kauemmas kui oman nenän. Pois säkistä! ! ! Elämä on kehitynyt! katrinin kaltaisia on suomi täynnä.
Rasistit
nanny
101557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kyllä katri on miljoona kertaa paree ku joku hintin näkönen sissi.
Eikö Thaimaassa ole idolsia?
roniha vois osallistua siine.
Ajatelkaa jos suomen voittaja pääsis
world idol loppukilpailuun.
-And now...the moment we have all been waiting
for....the new world idol from FINLAND.......
cheng fung lee chiaun tronggggggggggggg..weeeee.
Ei kiitos!
en o rasisti enkä humoristi mutta katri teki varmemman esityksen eikä kopioinut edes anna eriksonia vaikka porukka niin väittää vaaaaan teki puhteen suorituksen ja oli oma itsensä
Naurettavaa heti vedota sen putoomista rasismiin, todista ennen kun väität
Nykyään, jos juuriltaan ulkomaalainen ihminen ei tule valituksi, niin kysymyksessä on automaattisesti rasismi. Katsi rulaa!
siitä se yksinkertaisesti oli kiinni
Ronia eksoottisuuden perusteella äänestävät on rasisteja, koska asettavat ihonvärin laulutaidon ja muun edelle. Pääasia että on erilaisen näköinen, niinkö? Että Katri on liian blondi voittamaan suomalaisen kilpailun? Että on erotuttava kaukaa näyttämöllä ihonvärillä? Haloo, se on rasismia jos mikä!
Roni oli hyvä, mutta Katri tunteikkaampi. Ei se ole Ronin tulevasta menestyksestä pois tämä tulos, varmasti poika etenee urallaan hienosti - taidoillaan eikä typerillä ihonväriperusteilla!
Yhdyn täysin sanomaasi!!!!
Suomi täynnä tosiaan katreja sun muita Hannoja.....RONI olisi kerrankin jotakin UUTTA!!!!!!
Idols tarvitsee Ronin!!!!!!
Nyt päästiin asiaan. Suomessa on jo Antti Tuisku , Tarvitaanko tänne täysin samanlailla laulava Roni?
Joo Roni olis uutta väriltään, mut yhdyn tohon Worldidoli hommaan et olisko heinoo jos valkosesta suomesta tulee tummaidoli maailmalle, jonka nimi ei oo ees suomalainen?
Ehkä se voi mennä sinne oman maans aidolssiin ja pärjätä sielä jos se kerta on muka hyvä. Raukkamaista tulla toiseen maahan tekeen ittenstään idolia kun ei omassaan pärjää.
Ja jos on niin että vietnamissa ei idolssia järjestetä niin se on vähän voivoi sitten!
Eiköhän olis jo suomalaistenkin aika ottaa tää jatkuva rasismista paasaaminen hiukan rennommin? Itsekin tulee joskus heitettyä jotain rasismi-läppää, vaikka mielestäni ko. Roni onkin paremman näköinen kuin suurin osa suomalaisista miehistä. Mutta onko se nyt loppujenlopuksi niin hemmetin vakavaa..? :)