No yöpäivystys =))) Hipsan vaan kaikille.
Tiiätteks mikä ny o??? =)))
TrueLady
1252246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 50 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 50 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 125
Vanhimmat
ai niin lonella tänäyönä vapaayö
Lonella vapaa? Ai nii sil o vieraita... No me päivystetään, jookos? =))
tarttee kattoo mihin asti sitä jaksaa valvoo mut aamulla pitäs taas kömmitä tonne rekan ratin taakse
lähtö?
vielä nuku,olen kyl just menossa.Olin aapelissa pelaamssa jatsia.Mjau.
mut täs on jo tottunu ajaa vaik keskel yötä,mul oli muuten täs takavuosina semmonen keikkaputki et vuodesta asuin rekassa noin 8kuukautta,välil kävin himas vaan suihkus äkkii ja vaihdoin puhtaat vaatepinot taas mukaan ja heti takas baanalle
peli =)) ja sika =)) Voitiks?
voittaa ja joskus häviää, tasapuolisesti.:)
oli varmaan rankkaa. Oon kyl kuullu et noi Etelä-Eurooppaan ylottuvat lenkit o helposti sellasta rumbaa. Likkakaveri oli toissa vuonna 2 kk kiertomatkalla rahtareiden kans. Sano et muuten kiva mut selkä jumitti loppupeleis ku ei oo tottunu.
o hauskaa =)
joo. Hyvää yötä.Kisu menee nukkumaan..hrrr..hrrr..
Hiiririkkaita unia =))
olotko itähelsingistä,ku meil on kans tääl sen niminen kuppila
rahikaisella
suht säännöllisesti aika hierojalle? *apuhoitsu huolehtii*
on luvannu pitää musta hyvää huolta
Voi kun hyvä =)) Kun teil tuntuu muutenkin menevän nii hyvin =)) ja viel sekähierontakin =)) Eipä tartte sit huuhaaklinikalta osastopaikkaa varata. Täyttyypä muistaa keskustella Rinan kans. Jos sekin tulis Swanille "töihin" =)
tänne vähän sikaileen?
ja taas rahtikarju nikillä
sikaileen =))) Ajattelin vaan kun tuol alempana oli juttua siasta (siis oikeasta)... =))) Tervetuloa ja huomenta.
täällä joku uus mirri?
pitäsin sen ihan henkilökohtasena hoitajanani
(röhkii tyytyväisenä)
nöfnöf sit vaan =))
sovitaan niin =)
täst mun läheltä ku oli ollu aapelin baarissa ja meil on semmonen täällä
oli varmaan käynyt aapelissä pelaamassa
kaatiksen sivulta semmonen ku tupakkahuone,se on niinkun rahtareille ja lone pyys et jos mä kommentoin sitä ,vauhhh,pitää varmaan koht lähettää lonelle meilii siit kuvast
senkin RAHTIKARJU ku noin tarkkaa tiiät siitä ,ai että mut mä diggaan susta senkin rahtikarju
varotit. Saatte pojat pitää tupakkahuoneenne =)) Eihä siel ollu ees siiderimainoksia *kiäh*
spaddulla tupakkihuoneessa,lone on näköjään timpuroinut meille taukotilan :=))
mut siel oli muuta kiinnostavaa ,esem, sen yhen kaverin kello joka sil oli kädessä
mut siel kävi se vaaniva siiderihai,ja vei ne mennessään
olevan Casio.. vesitiivis 20 metriin asti.. hyvä kello =))
meilii et mä kommentoin sen kuvan ,no jotain irtois jo ,ainakin sil yhel kaveril olis ihan hieno kello kädessä minkä vois tietysti siin kaaokses varastaa mut se eka tyyppi vaaauuuuhhhh
totta.... =O Jokos mää sinnekin oon ehtiny ryöstömatkalle... hupsis =))
sen ,no ei siin oikeen muuta tärkeetä siin kuvas ookkaan
turkuseen,kaataan viinaa kurkkuseen?
meni äsken patterit finaaliin,onneks oli vanhoi joissa on viäl vähän poveria
pianisti tos alakuvas.. nimee en ny muista
duracelhiiri? =) Nii-i.. ne o joskus hankalia...
mulle lentokoneesta otetu karttakuvan ,siellähän se näytti olevan yhen talon partsilla röökillä,et nyt löytää jo helposti,muuten lähetin sulle uhen viestin tohon ylemmäs lue se
vesitiiviys syvyyttä,vai rannalta ulapalle?Jos mä oisin 20metrin syvyydes,en enää kyllä kellolla tekis yhtään mitään.Mut omaiset ja patologi kyllä voi helpommin selvittää kuoliajan,kun se vekkari mun tuurilla varmaan toppais.
Lidlistä ostettu langaton hiiri,siis mallia duracell,mut tässä on laturi ja aina kun en oo hiiren kimpussa lataan sen.Yhdel latauksel voi surffailla kylläkin n.20t,et ei oo viel päässy poveri karkaamaan.En kyllä ostaessani uskonu oikeen tän jutun toimivuuteen,mut hyvin on toiminu.Ollu jo jotain 8kk mut toivottavasti ei nyt tykkää kyttyrää ja toppaa,kun menin kehumaan.
oo vaan arosusi jos aapelis oot käyny
mä pelaan siel nimellä inchworm.
???
on syvä,mitä hemmettiä?
ain joskus.. =)) Ellington? Oisko? voi olla..
luehan tuol ylempää yks mun viesti sulle, siin lukee jotai ja lone lähetti mulle
hyvä kommentti,siihen kelloon silmä katsoo kyllä ekana!
muuta ihmeellistä siin nähny, tehää työjako kommentoi sä se alempikuva ja mä kommentoin sen ylemmän ja lähetetään meiliä lonelle,ku se haluu niihin kommentit
etsi kuvasta siiderihai
kuvas jonkun pienistinkin,mun tarttee kattoo tarkemmin
missä muualla olet nähnyt tuon kuvan?
se mokoma paisko mua treffi-puolelle.. Emmää ny sinne haluu..
nyt se kippas sinutkin sinne treffeille:=))
äsken siel treffipalstalla,mut hiljasta ku hautuumaalla
ku huuhaamiähist.. mitä mää siäl tekisin.. tylsä proxy. Eilen koitti kiusata kans mut Lone komensi velipojan nukkuun =)) Aika hyvin se sit tottelikin ku mäkin suostuttelin. =))
kuoleva paikka =)) proxy vaan kiusii.. eihän S24llä muual oo elämää ku huuhaassa *kiäh*
jo meilii siit tupakkahuoneen kuvasta siit ylemmäst lainasin sulta sitä kellonmerkkiä casio siihen textiin
ny määkin tunnen melki olleeni mukana sivujen väsäämisessä.. =)) Jaa mutta mähän lupasin sinne paakarin palstalle viel jotain. Täytyykin het huomenissa kaivella parit silakkareseptit laatikosta. =))
silakkalaatikosta,hyvä säilytyspaikka ;=))
oli laitta se casio enhän mä nyt viitti mainostaa omaa kellooni,muuten puolet on noin saavutettu viesteistä
toi oli hyvä.. Oleks kuullu siit vanhast torikoijarist joka kuoli muka rahattomana.. Perilliset lahjotti sen vanahn kuorkun romarille. Siel oli kasa lahonneit puulatikoit. Ja siel välis 200.000 FIM käteistä. =)) Ja tämä tarina on tosi.
puoliväli =)) Viel mahtuu huuhaata ja muutakin tähän ketjuun =))
tota juttuu kuullu,vai sai romuroope hyvät hillot:))
ja rahtikarjulla tulee viel töihin lähtö,mut eiköhän sielt tuu jo porukkaa huuhaahan lisää ku me lähetään,ootsä muuten kuullu tätä,ku mun yks kaveri sano mulle et se sai viimevuonna kerran mut tänävuonna on ollu hiljasempaa
näin pääsi tapahtuun.. oli iso raha ku se tapahtu jo 70-luvun lopulla. =)) Jaa mutta kiipees ottaan ne terva-koordinaatit ylempää. Proxy häiri tahtia mut ne o laitettu 4.28 =)) *wink wink*
nii vilkasta ollu =)) Tuttu tunne =)) Noh.. mutta asiasta toiseen. Pistäs vinkkiä joskus jos tulee mieleen että joku vois haluta vaik kaatiksen puolelle jotain kalajuttuja. Mul o niit paaaljon =))
ton kyllä mielessä,nyt se rahtikarju teki oman alotuksen tän yläpuolelle peitsamosta ja mä vastasin jo siihen ,jos oot muuten kkatiksen jäsen niin käyhän kattoo nyt mitä mä oon kertonu mun profiilista
kurkistamas =) Se o kiva paikka se Kaattis =))
samperi kun mulle tulee aina Nokiasta mieleen tuo K Peitsamo,jotenkin mä diggaan sen sanoituksia,mut nyt täytyy kömpiä duuniin,cace tulee hakeen mut,ja hytta lämmin on,oon apukuskina tänään. moiii!;=)
ja varokaa hirviä =)) Hei hei...
kattoo mun profiilin huuhaan kaatiksel
se on aika tarkka se kuvaus =)) Ja motto on hyvä =)))
no ku se pyys multa meilissä kommenttii
on helvetin hyvä,mä olin jo unohtanut sen
sille jo meilii siihen ylempään kuvaan OleBrasilia,ei siihen tartte enää lähettä ,keksi jotain pätevää siihen alakuvaan
...kuin myös muutkin...))) aavistuksen liian aikasee täs nyt heräs.. taidan myydä töllön,ko sitä ei tuu katottuu iltaisin. pariin viikkoon en oo sitö 5min.pitempää seurannu.
huomenta sinullekin =) vai töllö myynnissä? Kiitos en tarvitse. Päivystän niin paljon ettei ehdi kuin uutiset katsoa. =)) Ja ne lukee netistäkin täs huuhailun lomassa. Maistuiko uni? Vai lisätäänkö lääkitystä jatkossa? Vadelman- vai mustikanmakusia nappeja? (pomo käski pitää kalluppia) =))))))
ja huomenta sullekkin,sama vika rahikaisella en oo varmaan kattonu pariin kuukauteen ku uutiset ku tuun välil niin myöhään kotiin etten tölöö jaksa enää kattoo,muutakun suoraan untenmaille
...on jo pillereit ihan liian kaa..))) vatsa täyttyy pelkist mömmöist..)))) myös jääkaappi turha kapistus. ja lautaset,kupit kipot...))) tyhjii lääkedosettei pyörii jalois...))
...maziina vient illat,eikä tosasias tv:ta tuu mittään,jos tulee,pirun myöhään..(( paree tottuu siihen,ettei kato sitä,ei tartte digii sit hommata,ko anaboliset lähetykset stoppaa.
nyt kuulostaa vakavalta.. melki krooniselta.. Täytyypä pomon kans jutella josko sinut siirreittäsiki luomuhoidettaviin. Kaurapuuroa ja makkarasoppaa. Aamusta kahveeta ja sämpyä. Illal teetä ja sympatiaa.. Se vois toimia =))) Ja kun kielletään töllö, innostut siitäkin joskus =))
...ilta-annos kuulostaa kivalt,pitää hommata Typyn lempijuomaa,rooibosteetä..)) sitä pyssypampatiaa,jeesss,tuletko annosteleen sitä sopivasti?...))))
kun on iltavuoro =)) Yökkönä tosin aloitan vasta 24 jälkeen. =))
...unisena,jouvut antaan infuusiona..(( tai sitten herätys lätkillä, 300 joulea varmaan jo hytkähyttää kunnol..))
delegoida.. juu.. typy laittaa iltateen ja minä aamukahvin =))) Sillainhan se sujuu =))
...päinvaston,ko vuoro vaihtuu,käypi..))) nyt ei tarvi minnekään lähtee aamust. lukaalin siivousta ohjelmas,pyykin koneeseen laitteluu ynnä muuta mukavee..)))
päiväohjelma =)) Mullakin pyykkitupa alkais tos kahdeksalta. Se o sit kivaa puuhaa.. mankelointi..
lähen tonne kouvolan viereen kuusankoskelle ja otan porvoon moottoritillä kiihdytyskaistalla semmoset nopeudet et saan sen 120km ja sit siirryn ohituskaistalle ,eikä ne enää muo uskalla henkilöautot siinä nopeudes ohittaa ku on näin pikeekin HEIPPA
työpäivää ja palaillaan =)))
...oo liinavaatteit mankeloinu,saati silittänt.ko kutistuvat,uuvet tilal.. laiskuus on autuaallista..)) täs talos mankelii ookkaa, miun silitysrauta pahasti ruostees..((
ei oo kivaa. Mut mankeloides nii kova meteli ettei mukuloitten marinat kuulu =)) Siin saan olla isseksein.
...rahtari. kumman kautta hesast kouvolaan pitempi,porvoon vai lahen kautta?
...myssy pääs..)) miun pitäs tännää vaihtaa nesteet ja öljyt autoon.. talvihalla yllättää koska vain.renkaavaihol ei oo kiirettä. tiedä,vaihdanko tuohon kotteroon ite ollenkaan. jos seuraava omistaja sit..
ees sisähallis? Vai tuol ulkona kylmäs? Jäätyy selkäs viel maahan kii jos ulkona teet.. Sit jouvutaan puhalluslampul irrotteleen sinnuu...
vastaan viel tähän lahen kautta paljon pitempiMORO
...siin hommas tarvii auton alle,mitä nyt pohjaropun öljykupist irrottaa ja ruuvaa takasin. ylettyy ilman,et alle tarvii kontata. selällää aivan jotain muuta...)) päiväl viel lämmintä,ko tuulensuojas vaa touhuu. kyl tuo auto kans yx kulunkikasa. maksaa,vaik ei aja metriikää sil..(((
Kavereilt kuullu et mänee omat ja lainatut... Mul ei onneks moista onkelmaa ko viimeks olin ees ratis 1987 =))) Sillonki kaverin autolla ko olin juoppokuski. Hauska juhannus oli se. =))
..miuta ei siihen pestiin ennää saa,juoppokuskiks..(( useampi kyyvis,kaik menos eri suuntiin ja varttuu niitä loputtommii jonkun juottolan kulmil. seuraavan päivän auto liikkuva kaatopaikka..(( ja stereot pittää olla täysil,ja tieteskää ei kaik haluu kuunnella juur sitä asemaa.
sellasta se. Eipä ole onneks tarvinnu ku sen yhen kerran. Ku mul o kortis vinkee määräys.. ei oo kavereil ollu sellasia autoja että saisin ajaa =)) Tulipahan ajettua autokoulu ku kaik muutki.. hukkaan män nekii rahat aikonaan.
...männeen ketju pitkäks. nii,miun näös ol työterv.lääkär huomaavinaan nii paljo vikkaa,et jouvuin luopumaa ABC-kortist. ol p..ka tohtor. en viitsint toisel,yksityisel mennä,ko en tosiasias tarvint lastbilar-korttii..
mun ex-appi saa kuulemma enää ajaa lähikauppaan. Ku asuvat maalla ja anoppi luvannu pyhästi lekurille olla kartturi.. Mä taas ain asunu nii liki keskustaa että bussit kulkee ja kävellen pääsee. Onneks.
..myös turhan tyyristä..(( tääl maal alkaa olla harvinainen näky,linja-auto.. miul mahollisuus myös junal,jos viitsii talsii -5km seisakkeel..
että asun kaupuntis... pääsen alle kahdel eurol ku o toi kortti...
...tai joku muu alennussellainen hyvä. tääl lähikaupuntis,lahes,kertamaksu2.50e...muistaaksein.. mut niihen oottaminen sateel,talvel tuiskus,ei niitä mukavempii..((
ei oo kivaa. Oottaminen. Mul onneks pysäkki melki kohal. Ja päätepysäkist seuraava. Siin tietää sekunnin tarkkuuel. Ja ku o ilmaa ja aikaa, kävelen. Keskustaan vaan 6 km.
...pysäkki miul km. pääs. omal autol kaupuntii 15min. suora baana ajaa..))(18km) tänää semmonen muinaisjäänne ko myymelauto tulloo,tarvitko mittää,mie tuon. itellein kahvii,sokurii,tupakkii ja koiral jottai hywwää..)))
hermojärjestelmä, kiitos. Nuin tilaan ain ko mukulat lähetän kauppaan =)) Rokka-aineet voisit tuua. Jookos? =)) Ois kylymän iliman herkkuva. Mun mielest ihailtavaa että jotku kauppiaat jaksaa myymelautoo viel pitää.
...naapurpitäjän puolelt ajeloo. ei niitä tosissaa suomes varmaa montaa sataa m.autoooo liikentees..(( tuonko palvilihhaa rokan sekkaa,vai sikanautaa? ja perskutarallaa,pannariainekset tietty..))onemahilloo tai muuta..))))
purkki ja jos on nii palviluita mausteeks vaan =)) Pannariaineet o ain omast takaa. Onemahilloo tein jo. Jos manssikka maistuu paremmin, ota sitä. =))
Ja tos pien päivän piristyslinkki:
http://www.kolumbus.fi/matti.koskimies/milja/piristysta.htm
Mä ainakin jaksan ain paremmin kun ton lukasen.... =)))
...True,pätevät ohjeet,jotka ei koskaan vanhene..muistais vain ne jokapäiväses elämässä.
kun muistaiski. =) Mutta yritetään ainaski =) Ja siin o pari nii vinkeetä kuvaa että o pakko hekotella.
...hauskasti toteutettu tuo sarja...)))) jokkuu tosiaa näht vaivaa asian ettee.hatunnosto**
koht pitäs lähteekii oman karvakuonon kaa lenksumaan,kirpeen hyvä keli ulkon..)))
tää tyttö ei kyl kylmäst pidä. *puist* Mutta jos etin ton paksumman pompan... onneks ei viel tarvi ulos männä. Pyykit eka. Ja oikeesti laitoin rokan muhimaan juur =)) se se maittaa näin syksyl.
...tuli puheeks,pittää herneet mynksist ja jottai höystettä sekaan. vast huomen syötävis. laitan nyt kananjalat uuniin,saa LOUNAAN,niiko pitäs kai sannoo. miul kelpaa kyl päiväsapuska..))))
sitä sanotaan. =)) Mul jääny väliin se. Syön vasta lasten kans viien kuuen aikaan. Paitti sit loppuviikon ku ovat lomalla.
...entivanhanen perunannostoloma..)) koulukkailla. ennen piti koulul kerätä puolukoita tai sienii jokaisen oppilaan. jaa,en kaupuntkouluist tiedä,mut maaseuvul.
ku oon pikkulikka vasta... me vaa luvettiin kirjoista. =)) Mutta nyt täytyy ne pyykit kasata. Naapurtäti o tarkka että pyykkivuorot o ajallaan. Palaillaan. =) Hei hei.
...miekin lähen lenkil..)) laitoin kanat uuniin ja pyykkimaziinan käyntiin,siit ne askareet käynnistyy tällekin päiväl..)) heippa..))
Kaikille paikallaolijoille ja takapiruille =)
Aattelin tässä poiketa aamukaffeet juomaan ainakin =) Onko sitä "Bitumia" vielä?
...kulunt jo pari pannullista..)) huomenta lone..))) nyt mie häippäsen lenkil...)))
Hieni ilma pihalla, nippa nappa nollan yläpuolella. Täysikuu valvotti pikkasen illalla, mutta hieno oli, pilviharson takaa loimotti :)