Katrista tulee

Suomeen

uusi Arja Koriseva!

Ei siitä likasta oo nuorisoidoliksi.
Tangoa ja humppaa vaan laulamaan lavoille naama väkinäisessä hymyssä.
Tsemppiä vaan uralle tyty!

6

772

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luritusta

      Samaa mieltä olen. Helppoja lurituksia, joissa ei paljoa laulutaitoa tarvita.

      • Cerastes

        piste on teknisesti vaikea kappale ja vaikka katri samalta kuulostaa kuin alkuperäinen laulaja, niin jostainhan on lähdettävä? ei voi olettaa että finalisteilla olisi itse sävelletyt biisit taskussa kun ne nousee lavalle..kappale on kaunis ja sopi katrin äänelle, mitä olisi pitänyt tehdä? laulaa ukkonooaa nuotin vierestä että kansa olisi tyytyväinen. se on ihan sama vaikka ne vetäisi kahdentoista hengen musikaalin yksin marco bjurströmin koreokrafioilla, niin silti täällä olisi ihmisiä valittamassa kuinka laimea esitys oli. Hyvä Katri!! uskomattoman hieno biisi hienosti esitetty. onnea loppukilpailuun!!


    • että Katrista tulee Suomen uusi Idoli, mutta ei seuraavaa Arja Korisevaa kuten on luullaan. Piste on kuitenkin sen verran vaikea kappale, Katri kuulostaa toki samalta kuin Stella, ei niinkään Arja Korisevalta, jostain toki on liikkelle lähdettävä, jos meinaa menestyä. Kyllä siinä on selvä ero, niin kuin nuorisomusiikissa ja humpassa.

    • täällä meillä

      kun illan vietossa oltiin ja Idoleita katsottiin. Meille ainakin pääsee Katrin levy Waspin ja Megadethin levyjen viereen, eikä siellä hyllyllä kyllä Koriseva ole käynyt ;)

      Katrilla on taitoa värisyttää, herkät biisit koskettaa kuin Waspin balladit. Ei mitään pelkoa että hän jäisi mitään polkkaa laulamaan, tai sitten täältä tulee joukko raavaita jätkiä Katrille taustamusaa tarjoamaan :D

    • Katri on paras

      Saaneen kysyä miksi ette sitten äänestänyt sitä Ronia jotta hän olisi nyt jatkossa? Ehkä Katrilla oli enemmän kannattajia joten silloin Katri on se parhain heistä koska hän pääsi jatkoon ja turpa puhua. Katri lauloi todella hyvin ja sori vaan se asuu tässä ihan lähellä missä mää asun. Joten pitäkää te turpanne kiinni jotka sanoitte että Katri ei osaa laulaa Katri oli paras koska pääsi jatkoon!

      • keskustelun avaaja

        Enhän minä ainakaan väittänyt ettei tyttö osaa laulaa. Tyyli on vaan sama kuin Korisevalla.

        Korisevaksi Korisevan paikalle siis päätyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      47
      2973
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2751
    3. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      2745
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      39
      2476
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1945
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1579
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1287
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      179
      1228
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1070
    Aihe