Tarvitsematta nostaa sen kovempaa profeetallista ääntä voin sanoa että kuolema liippaa läheltä.
Oletko valmis kuolemaan?
H5N1-lähellä Moskovaa ja Suomi on lähellä myöskin
saamassa rangaistustaan jumalattomuudestaan onko se kyseinen tappajavirus H5N1 vai juku muu?
Sinä jumalaton ateisti tai sinä lahkoon pesiytynyt "kana" te joudutte pian kovan paikan eteen sanon vielä paremmin että kuuman paikan eteen koska edellisiltä puuttuu usko Jeesukseen kokonaan ja
jälkimmäisiltä "kanoilta" se on vaihtunut uudestikasteen kautta ihmisteoksi joskin perkele
on sen alkuunpanija kuten on myös tämän kuolema H5N1:n syypää.
Synti on saanut todelliset kasvot sen hymy ja
nauru muuttuu pian itkuksi ja valitukseksi ja
vielä kerran on astuttava tuomiolle tekemään tiliä
elämästään ja voi jos olet ateisti tai "kana" sinä
joudut helvettiin ettäs armon hylkäsit ja pilkkanasi pidit oikeauskoisten totuuden saarnoja
Pyhastä Raamatusta.
Nyt on tuomioiden aika astunut esiin ja kaikessa
hirmuisuudessaan se nielee jumalattomia ja kasteenuusijoita kuolemaan ja sen kautta ikuiseen rangaistukseen.
Oletko valmis! Jeesus tulee Halleluja...mutta sitä ennen laukkaa hallava hevonen ja ottaa pois maan päältä kaikki jotka laittomuutta ovat harjoittaneet.
Älkää peljätkö te Herran oman onhan ovenpielenne
Kristuksen verellä sivelty?
Tehkää parannus ja pian kuolema ja helvetti kolkuttaa ovillanne.
Kuolema H5N1-Jankandovassa
17
803
Vastaukset
- noin...
Järkyttävää paskaa koko juttu, mutta tuo loppuosa pisti silmään.
Eli jos teen parannuksen, kuolen ja joudun helvettiin? Heh.- sorryy
Tehkää parannus ja pian, kuolema ja helvetti kolkuttaa ovillanne.
Käypä katsomassa kuka kolkuttaa ovellasi. - mutta ei siellä
sorryy kirjoitti:
Tehkää parannus ja pian, kuolema ja helvetti kolkuttaa ovillanne.
Käypä katsomassa kuka kolkuttaa ovellasi.ollut ketään. Sitäpaitsi kaikki kuolevat joskus, mitä uutta tuo nyt oli?
- Oletko valmis!
mutta ei siellä kirjoitti:
ollut ketään. Sitäpaitsi kaikki kuolevat joskus, mitä uutta tuo nyt oli?
Uskova elää iankaikkisesti kuoleman ollen vain
portti paratiisiin.
Siellä et ole käynyt. - minulle...
Oletko valmis! kirjoitti:
Uskova elää iankaikkisesti kuoleman ollen vain
portti paratiisiin.
Siellä et ole käynyt.yksi hyvä syy, miksi kenenkään tulisi elää ikuisesti? Miksi kukaan yleensä haluaisi elää ikuisesti? Käsittämätön ajatus.
- Oletko valmis!
minulle... kirjoitti:
yksi hyvä syy, miksi kenenkään tulisi elää ikuisesti? Miksi kukaan yleensä haluaisi elää ikuisesti? Käsittämätön ajatus.
Ikuisuus on istutettu sydämiimme tiukalla siteellä ja me kurjat tahdomme elää maan päällistä elämää
iankaikkisesti.
Siksi näistä ajatuksista irroittaa vanhuus tuskineen, raihnaisuuksineen, ja ikävävöimiseen päästä Jeesuksen luo taivaaseen.
Tämäkin on Jumalan tekoa. - vielä kerran
Oletko valmis! kirjoitti:
Ikuisuus on istutettu sydämiimme tiukalla siteellä ja me kurjat tahdomme elää maan päällistä elämää
iankaikkisesti.
Siksi näistä ajatuksista irroittaa vanhuus tuskineen, raihnaisuuksineen, ja ikävävöimiseen päästä Jeesuksen luo taivaaseen.
Tämäkin on Jumalan tekoa.Kuka on niin tollo että haluaisi elää ikuisesti, oli se olomuoto sitten mikä tahansa? Maassa tai ns taivaassa? Minkä ihmeen takia pitäisi elää ikuisesti?
- Oletko valmis!
vielä kerran kirjoitti:
Kuka on niin tollo että haluaisi elää ikuisesti, oli se olomuoto sitten mikä tahansa? Maassa tai ns taivaassa? Minkä ihmeen takia pitäisi elää ikuisesti?
Ikuinen elämä on kaunista silloin kun pääsee taivaaseen ja huomaa ettei siellä kuolema tavoita.
Ei juoksentele kenenkään kintereilla, mutta ne jotka ovat heitetyt pimeyteen he kärsivät ikuista rangaistusta.
Maanpäällinen elämä ei tarjoa ikuisuutta.
Kuolema kuljeskelee kintereillä, alituisesti. - jo viimeinkin
Oletko valmis! kirjoitti:
Ikuinen elämä on kaunista silloin kun pääsee taivaaseen ja huomaa ettei siellä kuolema tavoita.
Ei juoksentele kenenkään kintereilla, mutta ne jotka ovat heitetyt pimeyteen he kärsivät ikuista rangaistusta.
Maanpäällinen elämä ei tarjoa ikuisuutta.
Kuolema kuljeskelee kintereillä, alituisesti.MIKSI kenenkään pitäisi elää ikuisesti? Etkö ymmärrä kysymystä vai mikä mättää? Ja mitä pahaa on kuolemassa?
- ???
jo viimeinkin kirjoitti:
MIKSI kenenkään pitäisi elää ikuisesti? Etkö ymmärrä kysymystä vai mikä mättää? Ja mitä pahaa on kuolemassa?
???
- tosiuskoinen
Pian pois käärmekielisten sihinälahkoista ja muista kaatajaporukoista pian pois, joka Raamatusta edes mitään tajuaa, kun vielä ehtii sillä vihan enkelit ovat valmiina laskemaan lintuparvet liikkeelle ja se vasta on siipien suihketta.
- tulilintu
siivekkäät suihkivat pian ja tultansa suihkuttavat
ja lahkolaisten täytyy paeta vuorille. - vaikeat ajat edessä!
kuukausi sitten joka on muuttumassa portoksi tai on jo! Minulla on kotiseurakunta tai muualla.
- huh.
vaikeat ajat edessä! kirjoitti:
kuukausi sitten joka on muuttumassa portoksi tai on jo! Minulla on kotiseurakunta tai muualla.
teit tosi tyhmästi
tulet vielä katumaan asiaa (viisauden sanat) - Oletko valmis!
vaikeat ajat edessä! kirjoitti:
kuukausi sitten joka on muuttumassa portoksi tai on jo! Minulla on kotiseurakunta tai muualla.
Kotiseurakunta on hyvä olla ja pidä kotisi puhtaana
torakoista ja russakoista.
Kuka uskova nyt kirkossa voi olla myrkkyä särpimässä..ai niin raipe se ryystää siellä...
- koeta
myös välttää päätteen ääreen karkailua ja kiihtymystä näppäinten hakkailussa, voi B-osaton kone särkyä....
- ...
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926