Nykyajan miehet menevät kehityksessään koko ajan alaspäin. Niiden "todellisuuspohja" on katomassa ja tilalle on tulleet suuret kuvitelmat itsestä.
Se miten mä näen heidät niin enemmistö on aika raukkamaisia pelkureita, jotka eivät uskalla kohdata todellista elämää ja sen haasteita. Säälittävää, että elämässä pitää murehtia toisen sukupuolen tyhmyyksiä kun elämässä on niin paljon miellyttäviä asioita joihin mieluummin aikaansa ja itseään uhrais ja käyttäis energiaansa ja kaiken lisäksi ihmiskunnassa oleva todellinen hätä jää jopa toiselle sijalle näiden reppanoiden takia joille pitäis antaa ensisija kaikessa.
Panevat vielä heikommat kärsimään tyhmyyksistään ja herroina hallitsevat tyhmyyksissään!
Onkohan "herrojen" järki kuihtunut olemattomiin, kai se surkastuu jos sitä ei käytetä!? Alapäätä käytetään senkin edestä (seksi) ja siinä se tyhmyys kaikkein eniten esille tuleekin, se on konkreettinen näyttö siitä.
ja rankasti
inhimillisyyttä!!!!
1
314
Vastaukset
- inhimillistä
Olet saanut (luullakseni) väärän kuvan miehestä. Eivät kaikki ole tuollaisia. Vaikka noin 80% olisikin, niin eivät kuitenkaan kaikki ;)
terveisin: optimisti-nainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131135
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89864Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18679Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat275642- 77608
- 62600
- 104584
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49523- 26522
Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet90453