Nykyajan miehet menevät kehityksessään koko ajan alaspäin. Niiden "todellisuuspohja" on katomassa ja tilalle on tulleet suuret kuvitelmat itsestä.
Se miten mä näen heidät niin enemmistö on aika raukkamaisia pelkureita, jotka eivät uskalla kohdata todellista elämää ja sen haasteita. Säälittävää, että elämässä pitää murehtia toisen sukupuolen tyhmyyksiä kun elämässä on niin paljon miellyttäviä asioita joihin mieluummin aikaansa ja itseään uhrais ja käyttäis energiaansa ja kaiken lisäksi ihmiskunnassa oleva todellinen hätä jää jopa toiselle sijalle näiden reppanoiden takia joille pitäis antaa ensisija kaikessa.
Panevat vielä heikommat kärsimään tyhmyyksistään ja herroina hallitsevat tyhmyyksissään!
Onkohan "herrojen" järki kuihtunut olemattomiin, kai se surkastuu jos sitä ei käytetä!? Alapäätä käytetään senkin edestä (seksi) ja siinä se tyhmyys kaikkein eniten esille tuleekin, se on konkreettinen näyttö siitä.
ja rankasti
inhimillisyyttä!!!!
1
264
Vastaukset
- inhimillistä
Olet saanut (luullakseni) väärän kuvan miehestä. Eivät kaikki ole tuollaisia. Vaikka noin 80% olisikin, niin eivät kuitenkaan kaikki ;)
terveisin: optimisti-nainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3603085Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3021482En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801052Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847