Roni vs. Tuisku

Valitkaa, sillä ette voi palvoa kahta jumalaa! Ai niin, joko sanoin, että Roni syö koiraa.
14912
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

mutta Antti taas on tosi hyvännäköinen,söpö ja osaa laulaa tosi hyvin,mutta en todellakaan oo mikään Tuisku-fani!!

Äänestä
  • Mun mielestä antti on paremman näköinen kuin Roni.
    Samoin laulussakin Antti on parempi. Mut on roni silti ihan ok....

    Äänestä

  • Hin*ti.

    Äänestä

  • Jenni kirjoitti:

    Mun mielestä antti on paremman näköinen kuin Roni.
    Samoin laulussakin Antti on parempi. Mut on roni silti ihan ok....

    joo khyl se vaan niin on et rovaniemen poika on parempi! sitä ei vaan voit kukaa !!!!

    Äänestä

Eihän se ole kuin pelkkä karaoke-laulajatasoinen tyyppi. Ilkeättekin tuohon laulajaan verrata

Äänestä

Minä sävelkorvan omaavana voin sanoa, että Antti Tuisku ei kovinkaan hyvin osaa laulaa. Keskitasoinen, tai jopa alempaa keskitasoa.

Äänestä
  • lähiaikoina Anttia livenä? Poika on selkeesti harjotellu ja laulaa aivan jumalattoman hyvin. Itsekin pidin Anttia keskitason laulajana Idolssin aikaan mut meinasin lentää perseelleni kun kuulin vähän aikaa sitten livenä!

    Äänestä

Roni kyllä osaa laulaa. Todella hyvin kaikenlisäks... Mutta onko siinä sitä sellasta vetovoimaa niinku Antissa? Vetooko Ronissa pelkkä laulutaito tyttöihin? Roni ei oo mitenkää erikoisen hyvännäkönen...
Antti taas on söpö, osaa laulaa (laulutaidossa tosin on hiomista), ja on todella karismaattinen persoona. Liputan kyllä Tuiskun puolesta, sitä ei fanit hylkää.
Ite en kylläkään fani oo, mutta kestän kyllä Anttia kattoa ja kuunnella:)

Äänestä
  • ...ja Antti söpö! Antilla on oma tyyli eikä se ole sellanen massaan uppoava niinku Roni! Antti jyrää Ronin millon tahansa! Eikä mun mielestä Antin laulu taidoissa oo mitään puutteita sen ääni sopii just hyvin sellasenaan sen OMILLE lauluille!
    En oo mikään äly Antti fani mutta voi sanoa että tykkään kovasti (ainakin jos Roniin verrataan!)!

    Äänestä

  • Anttia huomattavasti korkeammalla tasolla laulajana ja esiintyjänä

    Äänestä

Vai Ronista uusi Antti Tuisku?! Epäilen. Antista en tykkää, mutta siitä oon varma että sen paikkaa suomen suosituimpana miespopparina kukaa ei vie.
Sen verran vahva fanijoukko Antilla on.
Ja mun mielestä näitä kahta ei voi oikeestaan ees vertailla... Roni osaa laulaa hyvin ja Antti taas keskinkertasesti, mutta siinä on kaikkea muuta mikä vetoaa yleisöön. Ulkonäkö, esiintyminen, persoona...
Toki on Antin laulutaitoki parantunu huimasti, ja varmasti paraneeki koko ajan. Kylläpä mun mielestä Antti-fanit voi olla rauhassa, se tulee olemaa pinnalla vielä pitkää. Vaikka Roni menestyiski.

Äänestä
  • Voi herran jumala!!! Ei se ulkonäöst riipu.. Et huhuhuhu!!! .. Ja mitä te vertailette Ronii Antti tuiskuu?? xDD .. Ku se jonka teijä pitäis verrata toho antti tuiskuu on ILKKA! .. Roni on usher 2 ;) ..

    Äänestä

  • Girl_ kirjoitti:

    Voi herran jumala!!! Ei se ulkonäöst riipu.. Et huhuhuhu!!! .. Ja mitä te vertailette Ronii Antti tuiskuu?? xDD .. Ku se jonka teijä pitäis verrata toho antti tuiskuu on ILKKA! .. Roni on usher 2 ;) ..

    Valitettava tosiasia on, että ulkonäkö ratkasee todella paljon. Nähtiihän se viimekskii idolssissa, monta hyvää laulajaa karsiutu ku ne ei ollu mitää hyvännäkösiä.
    Tuisku ei osaa laulaa, mutta ulkonäköä ku pojalla on ni se riittää monelle. Toki onhan Tuisku todella petrannu tässä parin vuoden aikana... Mutta jos se olis ruma nii ei varmasti olis nykyisessä asemassaa.

    Äänestä

Vietnamilaiset ei tosiaankaan syö koiria, vaan Vietnamissa pidetään koirat sisällä ihan niinkuin monet tekee Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Roxionic kirjoitti:

Valitkaa, sillä ette voi palvoa kahta jumalaa! Ai niin, joko sanoin, että Roni syö koiraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu