Ei osannut millään tavalla improvisoida kuten Roni. Roni ylsi amarikkalaisten laulajien tasolle. Ulkomailla vaaditaan muutakin taitoa kuin pelkkää puhdasta läpilaulua. Pistetäänpä Katri laulamaan samanlaisia koukkuja niin jo on laulu pilalla kun ei taidot riitä.. Taidot ei riitä Katrilla samalle tasolla ollenkaan. äänestyksen tulos oli häpeä. Niin suuri oli taso-ero.
Katri on läpilaulaja
10
1389
Vastaukset
- suorastaan huvittavaa ;)
Ainakin nuo henkilöt jotka äänesti.
- katri on huippu
idolsin tavoitteena ei ole vertailla, kuka vetää jonkun biisin parhaiten, vaan se, kuka osaa sekä laulaa että esiintyä MUTTA MYÖS EROTTUA MASSASTA OMANA ITSENÄÄN EIKÄ KOPIOIDA KETÄÄN TAI MITÄÄN!
"Pistetäänpä Katri laulamaan samanlaisia koukkuja niin jo on laulu pilalla kun ei taidot riitä.."
No, pistetäämpä Roni laulamaan Katrin esittämä suomenkielinen kappale niin varmaan menisi jo ensimmäisessä lauseessa kieli solmuun.
no niin, kuten huomaat on ihan turha vertailla kumpi laulaa paremmin..
Katri on herkkä ja nätti tyttö jolla on upea ääni. Hänen sunnuntaisessa esityksessään oli vain jotain aivan mahtavaa jota ei pysty sanoin kuvailemaan. Minä ainakin huomasin sen ja ne muut 50% äänestäjistä, sinä ehkä et.- katri-fani
ja eihän tällä idols-kisalla haetakaan artistia ulkomaille vaan SUOMEEN. eihän hanna pakarinenkaan ole ulkomaille lähtenyt ja hyvin pärjäilee.
- Veit sanat
suustani! Lisään vielä että Katri on ihana ja toivottavasti saa levytyssopparin ja niin kyllä uskon käyvänkin.
- Hannasta ei siihen ollut
katri-fani kirjoitti:
ja eihän tällä idols-kisalla haetakaan artistia ulkomaille vaan SUOMEEN. eihän hanna pakarinenkaan ole ulkomaille lähtenyt ja hyvin pärjäilee.
Nyt sellainen on löytynyt = Roni
- on tämä
että kyllä ronikin hyvin laulaa mutta sitä honotusveisuuta ei jaksa pitemmän päälle kuunnella..katrilla on ääntä, karismaa, herkkyyttä..luonnollinen.
- on ihana
Olen täysin eri mieltä.
Katrista oikein huokuu se, miten hän nauttii laulamisesta. Hän eläytyy, miettii sanoja ja osaa sekä laulaa että esiintyä. Myös kontakti kuulijoihin tuntuu kotikatsomoon asti.
Roni on laulajana teknisesti ehkä hivenen Katria lahjakkaampi, mutta ero on pieni. Roni jää Katrin rinnalla kakkoseksi mielestäni siksi, että hän on liiankin varma itsestään - tarvittava nöyryys puuttuu, eikä hän esiintyjänä tai persoonana kosketa samalla tavalla kuin herkkä ja itsensä likoon laittava Katri. Roni on enemmänkin sellainen pikkusöpö, hänestä ei saa otetta eikä hän sykähdytä. Mielipiteelläni ei ole mitään tekemistä Ronin rodun kanssa.- minä
Ei voi kyllä kukaan väittää Katrin esitystä läpilauluksi?! Pitäisi nyt edes jonkinverran idolsia seuranneen erottaa läpilaulu, vaikkei ammattilainen olisikaan..
- yhtään niin kuin Roni
minä kirjoitti:
Ei voi kyllä kukaan väittää Katrin esitystä läpilauluksi?! Pitäisi nyt edes jonkinverran idolsia seuranneen erottaa läpilaulu, vaikkei ammattilainen olisikaan..
Roni on juuri sillä tasolla millä ulkomaiset pop artistit ovat. Katrin taso on huimasti alempana. Ei tytöllä ole tuollaista laulutaitoa, ei riitä ulkomaille asti tuo Katrin laulutaito
- katri-fani
yhtään niin kuin Roni kirjoitti:
Roni on juuri sillä tasolla millä ulkomaiset pop artistit ovat. Katrin taso on huimasti alempana. Ei tytöllä ole tuollaista laulutaitoa, ei riitä ulkomaille asti tuo Katrin laulutaito
edelleen korostaisin sitä, että kukaan ei ole menossakaan ulkomaille idols-kisasta! eiköhän suomen markkinoissakin ole tarpeeksi :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454990Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121570Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481119- 131053
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17987Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy75950Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella8927Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2852Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah56751Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27713