Korivaaran koulu?

Tuli mieleeni, vieläkö se helvetillä lapsia pelotteleva homofobinen rehtori on virassaan? Asiastahan uutisoitiin vuosi sitten mm. iltalehdessä ja Kalevassa.
81193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

...........

Äänestä
  • sinä. Revi persees.

    Äänestä

menee edelleenkin. On sen verran karismaattinen tyyppi kyseessä että hallitsee pelkällä katseellaan koko yhteisöä.

Äänestä

Muhoksen Korivaaran koulun rehtori istuu kuin tatti tuolillaan. Huolimatta:
-kanteluista lääninhallitukseen
-rehtori nylki supikoiran ekaluokkalaisten nähden (tämä on opetusta!).
SEKÄ tunneillaan tuomitsee julkean avoimesti avioerot (sekä avioerolapset) ja homoseksuaalit.
MIKSI YHÄ VIRASSA: Pohjois-Suomessa esim. lääninhallituksen virkamiehet eivät halua/uskalla puuttua tilanteeseen. Samoin mm. Muhoksen kunnan sosiaaliviranomaiset eivät ole nähneet tilanteessa mitenkään epäilyttävää, siis lastensuojelullisesti!
Ikävä juttu. Eikä liene ainut viranhaltija näillä seuduin, joka sotkee työhönsä pahasti oman lestadiolaisuutensa. Pitäisi uskonsa omanaan eikä pilaisi sillä viattomien lasten elämää.

Äänestä
  • käsittääkseni ei ole lestadiolainen, tai ainakaan sen valtavirtaan kuuluva.

    Äänestä

Entiseltä oppilaalta kuullut, että tapana oli liimata biologian kirjasta evoluutiosta kertovat sivut kiinni, ja muitakin vähintään epäilyttäviä metodeja ollut kautta aikojen käytössä. Jos itse olisin vanhempien asemassa, olisin pöyristynyt tällaisesta aivopesusta. Huhhuh.

Äänestä
  • Minulla on ollut 12 lasta Korivaaran rehtorin oppilaana, kukaan ei tunnistanut väitettäsi evoluutioteoriasivujen liimaamisesta - häpeä, että viitsit valehdella. Muista,että mitä elämässäsi kylvät, sitä tulet myös niittämään, kuin myös jälkeläisesi! Totuus taitaa tehdä kipeää!!

    Äänestä

  • Törkeää valehtelua ja paskapuhetta. Toivottavasti joudut elämässäsi joskus vastaamaan valehteluistasi. Ile oli reiluin, mukavin ja avarakatseisin ope mitä meikällä on koskaan ollut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tilanne tänään? kirjoitti:

Tuli mieleeni, vieläkö se helvetillä lapsia pelotteleva homofobinen rehtori on virassaan? Asiastahan uutisoitiin vuosi sitten mm. iltalehdessä ja Kalevassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu