Lentokoneella matkustaessa öiseen aikaan näkyy maankamaralla vai pimeydestä loistavia pienen pieniä kaupunkien valojonoja. Kuinka ylös pitäisi nousta jotta kokomaapallo alkaisi loistamaan pallona, oli yö taikka päivä. Niin ja jos olisi päiväs aika ja aurinko paistaisi, niin kuinka ylös olisi mentävä jotta tultaisiin mustaan avaruuteen.
Musta taivas
Dorn Jönner
4164
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Riittää mainioisti, riippuen miten aurinko ja maapallo on sijoittautunut katsojaan nähden. lähde mukaani ensi viikonloppuna, olen taas menossa sinne juuston haku reissulle, kuu on nääs juustoa. Maksa tililleni 109122-8808 €16,358,100 joka kattaa kulut.
Matkaan käymme siis. Aikataulun puolesta tuo olisi oikein sopiva ajankohta.
Anteeksi jos kyselen tyhmiä, mutta muutama asia jäi vaivaamaan. Nimittäin tuo taxfree myynti, poistummehen luultavasti eu-alueelta.Jos matkalla on taxfree, niin saako sieltä myös elintarvikkeita, muutakin kuin juustoa.
Matkasumman olen siirtänyt tilillesi, tosin yrityksen nimi oli aika outo minulle, Itä-karjalan varamiespalvelu.
kun maksoit tuon JUH:n pyytämän summan.Olen menossa samalle juustonhakumatkalle ja minun seurassa matkaavat maksavat vain 10,555,100 euroa per nuppi.
Varoitan sinua jo etukäteen. EU-tullin yksitäistämisen jälkeen, perustin taivaallisen tullin. Joudutte siis pysähtymään kansainvälisellä avaruusasemalla, jossa on tullitarkastus. Löysin myös avaruudesta Laika nimisen avaruushuumekoiran. Voit vapaasti tuoda sinistä avaruushiekkaa (nukkumatit käyttävät), koska olen korruptoitunut. JUH on maksanut minulle lahjukset etukäteen. Sentakia kalliimpi hinta. Olen kuitenkin erittäin ankara seuraaville huumeille: Kuutamo serenaadi, kuun pimennys ja auringonsäde pölyä kohtaan. Niistä joutuu maksamaan pimeesti 5.000€/g. Muutoin joutuupi kopissa kiertämään joitakin valovuosia, kuun ympäri. Laikaa voi huijata, tuomalla sille luun.