Ulkoministeri Tuomioja on jälleen kerran mennyt hölisemään vastuuttomuuksia ja saanut Suomen menestyksen kannalta keskeisiä toimijoita raivoihinsa. Tämä ei ollut ensimmäinen kerta kun tuo hölösuinen ulkoministeri sekoilee.
Nyt olisi aika erottaa ulkoministeri, ellei hän itse ymmärrä erota.
Nyt olisi aika erottaa ulkoministeri, ellei hän itse ymmärrä erota.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuomioja sai konservatiivipösilöt kiipeämään pitkin seiniä. Hyvin tehty, mikäli EU:n parlamenttia ei saa arvostella, on pissa noussut Stubbin kavereiden päähän.
Tuomioja on piristävä poikkeus poliitikkojen keskuudessa, suorapuheinen ja selkeä.
Ketjun avaaja on niin rähmällään EU:n suuntaan, että kannattaisi käydä lääkärissä.
Hyvää ja tosi asiallista tekstiä.
tekstiä, jossa Erkki haukuttiin maanrakoon.
Sitähän sä Seppo Pyöriäinen tarkoitit.
Kiva huomata, että on muitakin, joiden mielestä
Tuomioja on rasite Suomelle.
Sinä olet rasite tälle palstalle.
Se kitisevä ja meitä uhkaileva saku on täysi mulkku. Tuomioja täysin oikeassa. Nykyinen EU:n parlamentti täysin korruptoitunut laitos ja tekee pelkästään typeriä päätöksiä. Lobbarit sitä johtavat. Kuten stupido Stubbiakin. Läheisyysperiaatteesta ei enää mitään jäljellä.
Erkki ei kerta kaikkiaan ymmarra ettemme ela 60-luvun sosialismissa ja mitaan Politbyroota tai keskuskomiteaa han ei pysty Euroopan Parlamentista tekemaan.
Havettaa olla ainoasta edelleen Ita-blokin maasta kotoisin. Jopa entiset Varsovan liiton maat ovat hienosti jattaneet sosialismin taakseen ja pesseet likapyykkinsa. Koska Suomi tekee samoin? Voisimme alkaa julkistamalla STASI-listan.