Olen erittäin huolestunut amerikkalaisten turvallisuudesta. Miten voisin parhaiten auttaa heitä?
Jos joku antaisi vaikka tilinumeron mihin voisimme lähettää rahaa. KAIKKI MUKAAN KERÄTÄÄN YHDESSÄ!!!
Autetaan yhdessä amerikkalaisia.
13
750
Vastaukset
- äimä
oliks tuo joku vitsi vai???
eipä todella huolestuta yhtään sen maan hätä. nyt ne saavat kostonsa siitä mitä pahojaan ovat tehneet...ja sen päätti luonto kostaa.
mulle yks lysti mitä siellä tapahtuu...veis vaan joku pyörremyrsky koko usan maapallolta pois.- äimä
uhoo kirjoitti:
Oletko terroristi?
http://poliisi.fi/supo...ole terroristi!!! vaan sanoin oman mielipiteeni asiaan. jos sä haluut luovuttaa apua maalle joka terrorisoi toisia maita niin siitä vaan. se maa on tarpeeks jo tehnyt tuhoa...syyttömille. nyt saavat kärsii...turha pyytää apua sillä sitä tuskin yksikään maa on halukas antamaan...! nyt on sen maan kansa yksin...hoitakoon oman katastrofinsa...eipä ole hekään auttaneet ku on pyydetty apua.
joten laita sä senttis jakoon vaan maalle joka on tuonut tuskaa ja murhetta muille maille....!
- Hitman-1
.niin voisin harkita 500 euron lahjoitusta USA:n pojille.
Hieno ehdotus, kaiken kaikkiaan!- pitkästä aikaa,
tervehdys :)
- punainen puolikuu
amerikkalaisilla on keskimääräistä selvästi huonompi huumorintaju kuin muilla länsimaalaisilla,siksi he eivät ymmärrä lahjoituksen perustetta.
- tämä kun...
Mun mielestä paras apu koko maailman ongelmiin olis noin 140 ydinkärjellä varustettua risteilyohjusta eripuolille pohjois-amerikkaa. Sen jälkeen vaikka millä matematiikalla laskisit, niin maailman talouden tila ja sodat ongelmina, olisi pois pyyhitty.
- puheisiisi
Että tappaisit n. 280 miljoonaa ihmistä.
En usko että pystyisit siihen. - ootkos välimerkkien rakaste...
puheisiisi kirjoitti:
Että tappaisit n. 280 miljoonaa ihmistä.
En usko että pystyisit siihen.Siis en tietenkään, koska olen sentään sivistynyt kyseiseen kansaan verrattuna. Mutta ovatpahan hekin jo kovaa vauhtia ylittämässä miljoonan rajaa. Eikä se siihen lopu...Jos nyt ei sitten kukaan ala puolustautumaan niitä paska rosvoja vastaan.
- esiin
ootkos välimerkkien rakaste... kirjoitti:
Siis en tietenkään, koska olen sentään sivistynyt kyseiseen kansaan verrattuna. Mutta ovatpahan hekin jo kovaa vauhtia ylittämässä miljoonan rajaa. Eikä se siihen lopu...Jos nyt ei sitten kukaan ala puolustautumaan niitä paska rosvoja vastaan.
Miten niin rosvoja?
Osaatko perustella?
- Näin on
Olen itsekin miettinyt miten amerikkalaisten budjetti kestää maailmanrauhan paranantamista ja samalla pitäisi omassa maassa korjata luonnonvoimien aiheuttamia tuhoja. Itse löysin kaksi amerikkalaista avustusjärjestöä, joille voisi lahjoittaa rahaa.
http://travel.state.gov/law/info/info_715.html
http://memorial.pentagon.mil/donate.htm - RuhtinasMyskin
Itsekin olen huolestunut. Varmasti on monia keinoja parantaa amerikkalaisten turvallisuutta, mutta mainitsen vain pari. Aseiden määrän vähentäminen ja perustuslainvastaisten lakien kumoaminen voisivat auttaa ainakin näin aluksi. Rahan antaminen tukee nykyistä järjestelmää, joten se estää edellämainittuja muutoksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675