No niin Pekkarinen ja muut kansanedustajat

Kränä

Helsingin Sanomat kertoi että Forttumin option luovutukselle on sopimuksessa ehtoja olemassa.
Että tarkistus on paikallaan, jopa välttämätöntä, vaikka Forttumin hallituksen johto ei aiokkaan ottaa asiaa kokoukseen käsiteltäväksi. Jo pelkkä kieltäytyminen paljastaa, että jotain hämärää pyritään salaamaan, siksi eduskunnan tulee pakottaa yhtiön johdon tuomaan v.2003 kirjatut ehdot kokouksessa julkisuuteen. Maksetaan vain sopimusten mukaan TEHDYSTÄ TYÖSTÄ, ei ansaitsemattomasta arvonnoususta.

4

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mauria tähän.

      Maurihan ei uskalla astua kenenkään poliiti-
      kon varpaille, antaa kyllä lausuntoja, mutta
      kun tulisi toiminnan aika, niin vellihousulla
      on kurat pöksyissä.
      Näin se on.

      • Maurikin tähän

        Eilen illalla kerrottiin Fortumin tuloksen karttuneen 70 %. Mistä on kysymys: Esitys hyvin tehdystä työstä, joilla puolustellaan optioita. Vai onko kysymykseessä kirjanpidon muuttaminen. Nyt haisee ja haise todella pahalle. Pitäisi pyytää tarkistus kirjanpitoon ja välittömästi. Jos Mauri Pekkarinen ei tätä tee, sen pyynnön pitää tehdä jokin muu.
        Nyt Mauri kuset omiin housuisiisi, jos asiassa ei tapahdu mitään.


    • Pelle-hermanni

      Mauri on KEPU:n räksyttäjä, joka pyrkii politisoimaan ja kääntämään kaiken oman puolueen hyväksi muita mollaamalla.

      Periaatteessa Mauri on demarien töppäilyistä oikeassa, MUTTA voisi itse halutessa puuttua Fortum-optioille.
      JA KUN Mauri ei puutu, se todistaa että hän on pelkkä saamaton räksyttäjä.
      Siitä kuuluisasta peiliin katsomisesta Maurilla ei ole hajuakaan. Pelkkä marionetti koko mies.

    • rikkaat riistävät kansaa

      ja puhutaan ettei voida mitään fortum optiohin.,Valehdellaan tässäkin ihan räikeästi. Hallitus ja pressa ovat hiljaa vaikka voisivat estää. eikö kansan kuulu saada omiaan itselle vai tekemättömästä työstä ILMATTEEKSI annetaan jota EIVÄT OLE ITSE ANSAINNEET!!!:VÄÄRYYS JA HITON MOINEN!!!:

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      324
      4243
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2385
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1028
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      136
      986
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      967
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe