Rasismiraportti

Jesus-Hitler

http://www.rasmus.fi/view_wysiwyg_attach/RS2003_raportti.pdf?id=33

Katsokaa nyt linkin rasismiraporttia. Sivuja on pienen kirjan verran. Kymmenet ja kymmenet hyväätarkoittavat mutta hölmöt "tutkijat", etupäässä naiset, tekevät tilastoja, haastatteluja, raportteja, katsauksia, pitävät kokouksia, seminaareja, tiedotustilaisuuksia ja muuta melua - kaikki YHTEISKUNNAN KUSTANNUKSELLA tutkiessaan Suomessa esiintyvää rasismia ja sen syita, etsiessään keinoja rasismin poistamiseen.

Voi hyvä Jeesus sentään! Montakohan miljoonaa on mennyt tähänkin turhaan työhön hukkaan yhteisiä varoja? Montakohan asuntoa SUOMALAISET asunnottomat olisivat saaneet näilläkin haaskatuilla rahoilla?

Sillä ilman mitään tutkimuksia valtaosa kansasta tietää, ETTÄ RASISMI JOHTUU RASISMIN KOHTEESTA! Ei rasismi johdu "pahoista" suomalaisista vaan pakolaisista, jotka ryöstävät, raiskaavat, murhaavat ja lorvivat työttöminä. Eivätkö nämä hyysäriämmät TODELLAKAAN löydä mitään vikaa näistä suomalaisen yhteiskunnan väkivaltaisista loisista, pakolaisista?

Pitääkö meidän paitsi elättää myös raiskaavia somaleita, myös suojatyöpaikoissa "työskenteleviä" joutilaita idealistiämmiä, jotka ovat niin tutkijaa, niin tutkijaa? EIKÖHÄN SE MAAILMA PARANE TEHOKKAAMMIN KUN PUUTUTAAN ONGELMAN AIHEUTTAJAAN EIKÄ VAIN SIUNAILLA SUOMALAISTEN KAUHEUTTA JA RASISMIN PALJOUTTA!!!!!!!

5

582

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiusallista

      Tämän vuoksi rasismista ei tulla koskaan pääsemään eroon. Yksikään näistä "tutkijoista" ei hyväksy edes vihjettä siihen suuntaan, että syytä voisi löytyä myös kohteesta. Se on yhteisesti sovittu kielletyksi aiheeksi eikä sitä koskaan tulla esille ottamaan. Nämä veijarit näkevät ainoana oikeana tienä sen, että me hyväksymme kaiken mitä rikastajat tekevät, olipa se hyvää tai pahaa.

      • Aivan. Mutta eikös sekin ole rasismia, että vikaa etsitään rasistisesti AINA valkoisista?

        Kummallista. Mustat saavat tehdä mitä tahansa mutta he eivät ole syypäitä heihin kohdistuvaan rasismiin. Valkoisten ei edes tarvitse tehdä mitään pahaa niin johan tutkijat syyttävät HEITÄ kaikesta rasismista..

        Mikähän yhteiskunnan varoilla toimiva taho auttaisi meitä syrjittyjä ja rasismin kohteeksi joutuneita suomalaisia valkoihoisia?


      • minä
        Jesus-Hitler kirjoitti:

        Aivan. Mutta eikös sekin ole rasismia, että vikaa etsitään rasistisesti AINA valkoisista?

        Kummallista. Mustat saavat tehdä mitä tahansa mutta he eivät ole syypäitä heihin kohdistuvaan rasismiin. Valkoisten ei edes tarvitse tehdä mitään pahaa niin johan tutkijat syyttävät HEITÄ kaikesta rasismista..

        Mikähän yhteiskunnan varoilla toimiva taho auttaisi meitä syrjittyjä ja rasismin kohteeksi joutuneita suomalaisia valkoihoisia?

        "Mustat saavat tehdä mitä tahansa mutta he eivät ole syypäitä heihin kohdistuvaan rasismiin. Valkoisten ei edes tarvitse tehdä mitään pahaa niin johan tutkijat syyttävät HEITÄ kaikesta rasismista.. "

        Asiahan menee sitä rataa, että mustaan vähemmistöön kuuluvat tekevät yksilöllisiä rikoksia ja valkoinen enemmistö kyhää asiasta kollektivisoidun rangaistuksen. Missä on mustien organisoima kollektiivinen hyökkäys valkoisia vastaan? Väittäväthän rasistit, ettei mustilla ole kykyä ajatella näin suurpiirteisesti, vaan että toimivat yksilöinä kuten eläimet laumassa.


    • toteamukseen

      mitään ole lisättävissä.
      Muistakaa siis änestää sosialidemokraatteja taataksenne menon jatkuvuuden tulevaisuudessakin ja heille myös kalliit virat etuisuuksineen laumankaitsijoina.

    • Zippå

      "Sillä ilman mitään tutkimuksia valtaosa kansasta tietää, ETTÄ RASISMI JOHTUU RASISMIN KOHTEESTA! "
      Hah. Niinkun ihon väristä. Rasismi on luonnollista. Ihminen pelkää kaikkea outoa luonnostaan. Ei siinä ole mitään ihmeellistä.
      Pitää erottaa kaksi asiaa toisistaan. Oikeutetut ennakkoluulot. Esim. eräästä afrikan maasta tulleet pakolaisryhmät ovat tehneet uranuuurtavaa työtä koko kansalaisuuden leimmamiseksi. Nämä ennkkoluulot ovat usein faktoihin perustuvia ja siten oikeutettuja.
      Sairarsta rasismia on taas ihmisen leimaaminen pelkän ihonvärin tai kansalaisuuden perusteella. Tällainen ei liity mihinkää realiteetteihin, vaan pelkkään pelkoon.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      105
      7451
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      102
      5264
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3516
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3461
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2544
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1511
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      349
      1506
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      56
      1324
    Aihe