jota vasemmistomediamme pakkosyöttää kansalle.
Keskustalla, Kokoomuksella, RKP:llä, Kristillisillä, Perussuomalaisilla, Vihreillä on KAIKILLA omat ehdokkaansa.
Onko uskottavaa, että näiden puolueiden äänestäjät tosiaan ryntäävät kilvan äänestämään jotakin kuusikymppistä lesbo-sosialisti tanttaa ensimmäisellä kierroksella kun vaihtoehtona olisi oman puolueen hyvä ehdokas?
Katsokaa eduskuntavaalien kannatuksia, sieltä saatte myös presidentin ensimmäisen kierroksen vaalien kannatuksen. Kokoomus ja Keskusta vievät potista ainakin 45%, RKP, vihreät, perussuomalaiset ja kristilliset vievät ainakin 10%, koska kaikilla on hyvät ehdokkaansa. Haloselle jää näin maksimissaan 45%, jos sitäkään.
Kaikki nämä Halosgallupit, joissa Halosella on jumalainen suosio ja hänet valitaan ensimmäisellä kierroksella ovat PUHDASTA VALHETTA ja sekin jo osoittaa, että Suomen media on läpikotaisin mätä ja vasemmistolaisvetoinen.
Halosgallupit = SUURI VALHE
Olkaa kriittisiä!
2
218
Vastaukset
- mitäs?
Jos osoittautuu, että olet väärässä, niin pidätkö vaalien jälkeen turpas kiinni?
Väitän, ettet palstaterroristi-valehtelijana kykene moiseen ryhtiä vaativaan tekoon! - salla10
kukas näitä jokapäiväisiä gallupeita yleensä tarvitsee???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761976Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361702Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81326Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241150Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591145Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 60931
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57914