Vastauksia tähän on peräti kaksi.
1) Haagin ns. "ihmisoikeustuomioistuin" on länsikapitalistien salaljuonimainen tekele kaikenalaisen, sosialismiin tai samantapaiseen kansanvaltaiseen toimintaan viittaavaan liikehdinnän torppaamiseen tarkoitettu työkalu. Haagin "ihmisoikeusistuin" on siis vain entisiä sosialisteja varten, kapitalistien toimesta perustettu propagandafoorumi. Siksi sinne ei tuoda muita, todellisia ihmisoikeusterroristeja ja diktaattoreita. Puhumattakaan nyt impperialistien valtaan nostamista tyranneista. Ja näitähän riittää. Kaikki vapaalla jalalla.
Haagin tuomioistuin on tarkoitus profiloida sosialistien hautausmaaksi. Siksi yksi syy sille, että Saddam Hussein ei ole Haagissa, on selvitetty. Tämä on kuitenkin erittäin vähäpätöinen syy, nimen omaan Saddamin tapauksessa:
Impperialistien suojeluksessa toimineita hirvittäviä diktaattoreita, kuten esimerkiksi Chilen Pinochet, ei ole tavattu tuomita missään oikeusistuimissä. Pinochet oli mm. sellaisen kokkareen takana, missä lentokoneesta pudotettiin noin 500 siviiliä. Saddam on nyt syytteessä (aluksi) noin 160 shiian tappamisesta. Ja siis aluksi, ja toivottavasti lopuksi. Syykin on selvä. Siitä kohta lisää. Mutta. Impperialisti suojelee omiaan, valtaan nostamiaan diktaattoreita. Siksi yksikään heistä ei ole ansaitsemaansa tuomiota saanut. Puhumattakaan, että heitä saatettaisiin Haagiin sosialistien tuomitsemiseen tarkoitettuun paikkaan.
2) Saddam Hussein on Pinochetista ja muista impperialistien suosimista diktaattoreista poiketen erikoistapaus. On näet niin, että impperialistit pyrkivät vaikuttamaan Saddamiin jo 70-luvulla ja saada hänet ainakin osittain omaan leiriin. Yksi syy oli ja on ainä kuningas ÖLJY, mutta tälläkertaa Saddam on tärkeä työkalu myös menetyn Iranin rankaisemiseen. Jos Saddamia ei saatu omalle puolelle, häntä saattoi käyttää nokkelasti hyväksi Iranin islamilaista vallankumousta vastaan. Saddam pelkäsi samaa myös Irakissa ja siten asemansa menetystä. Impperialistien oli helppo taivutella Saddam tässä asiassa puolelleen ja aktivoida hänet sotaan Irania vastaan.
Siinä menesi yhdellä iskulla kaksi kärpästä. Saddam rokottaisi islamilaista Irania, ja samalla myös Saddamin voima heikkenisi: ja kas kummaa, kuin ilmestyskirjasta, saddam toteutti Impperialistien toiveet. Aloitti yli miljoona uhria vaatinen sodan Irania vastaan. Impperialistien toiveesta.
Näitä asioita mm. ei nyt haluta oikeusistuimissa ruotia. Olisi näet mahdollisuus, että saddam toisi julki impperialistien aktiivisen roolin yli miljoona ihmishenkeä vaatineen sodan masinoinnissa. Siksi Saddam on tarkoitus saada hengiltä huomattavasti vähäpätöisemmästä kokkareesta.
On näet niin, että impperialistien näytösoikeudenkäynnissä on tarkoitus aloittaa Saddamin kostoiskusta shiioja vastaan toteuttamastaan murhayrityksestä.
Impperialistien tavoite on saada Saddam hengiltä pelkästään tästä teosta. Silloin Saddam ei pääse laulamaan Donald Rumsfeldin ja impperialistien roolista moninkertaisesta terrorista, sodan masinoimisesta Irania vastaan. Tai vaikkapa Nato-turkin sotilasjuntan toimista Kudien itsenäisyyshankkeen tuhoamiseksi.
Jos Saddan vietäisiin Haagiin, oikeudnkäyntejä ei voitaisi jaksotta pelkästää impperialisteja hyödyttävällä tavalla, vaan todennäköisesti jouduttaisiin ruotimaan sekä kurtiapaus että iranin sota ja näiden kokkareiden masinoijat, impperialistit, Rumsfeld ja jopa dementoitunutta ja edesmennyttä Ronald Reagania myöten. Iran-Contra skandaali jouduttaisiin perkaamaan uudemman kerran. Impperialistien koko juonittelun laajuus saisi uudet mittasuhteet.
Siksi Saddamia EI TUODA HAAGIIN. Ei siis siksi, että Saddam olisi ollut SOSIALISTI.
Eikö totta !
Miksi Impperialisti ei tuo SADDAMIA
Haagiin ?
0
66
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942