Hei, olen kristitty, uskon Jumalaan ja Jeesukseen Kristukseen vapahtajanani ja syntieni sovuittajana sekä Pyhään Henkeen, puolustajaani ja esirukoilijaani. Ja sen ohella olen homoseksuaali. Rakastan kumppaniani niin kuin vain rakastaa voi kokonaisvaltaisesti. Tunnesuhde ja toinen toisemme vastavuoroinen rakastaminen ja kunnioittaminen ovat etusijalla, seksuaalisuus tulee siinä luonnollisena mutta ei hallitsevana osana mukana. Siis mistä voisimme löytää hengellisen kodin ja kokea uskovien yhteyttä!???
Kuka huolii???
Ymmällä
9566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Et voi olla! Tee parannus ja luovu synnistäsi! Seksi samaa sukupuolta olevien kesken on luonnotnta ja irvokasta, samoin kuin itsetyydytys.
Hyvä "veli",jospa hommaisit itsellesi oman nimimerkin,tai olisit omalla nimelläsi. Ettei nyt tulisi noita sekaannuksia.
"veli" tuossa sanoi, sinun tulee tehda parannus. homous on jumalalle kauhistus. (en muista kohtaa raamatussa noin sanotaan).
Rippi ja itsensä tunnistaminen ja tunnustaminen on uudesti syntymisen eka askelia.
Ei tarkoita että pitäisi torille mennä kailottamaan että olen homoseksuaali.
En ole koskaan kuullut että ulostulleet homot olisi seksuaalisuutensa vuoksi pahaa tehneet.
Piilo homot ei ole vain ärsyttäviä saarnoineen vaan suoraan vaarallisia. Heille salaisuus on tärkeämpi kuin eettiset ihmis arvot.
Ei Jumala aitoa seksuaalisuutta mikskään muuta.
Homofobiasta voi parantua jos lääkärin kanssa kauniisti juttelee.
Lutherin teeseissä on niin pirun monta kauhistusta että pirun piti käydä vähän toppuuttelemassa, kuten minuakin, kun meinattiin ihmis elo täys helvetiksi tehdä.
Hyvää kesää toivoo kolmesti syntynyt
Ooot oikeesti hyvä tyyppi=) Meet suoraan asian ytimeen=D
T:Just sängystä noussut
ps. ainii,radio päällä ja jumalanpalvelusta kuuntelen.Ihan kotoinen olo
raamattua yhtaan tunnet, tiedat, etta jumala ei hyvaksy homoutta, eli se siita.
"Rippi ja itsensä tunnistaminen ja tunnustaminen on uudesti syntymisen eka askelia."
-nayttaa ihan silta, etta olet aika pihalla koko uudesti syntymisesta. eli, silloin uudesti synnytaan, kun tunnustamme syntimme jumalalle, ja pyydamme jeesusta sydameemme.
Ethän pahoita arvoisaa mieltasi.
Suomen kieli omaa seuraavat vokaali:a e i o u y Ä Ö
PAINOTAN KIRJAIMIA ä JA ö
Jos et ollut asiasta tietoinen, niin ole hyvä vain, tama ei maksa mitaan!:)
Ehkä StarEye oli kirjoittaessaan ulkomailla tai sitten muuten vain sellaisen tietokoneen ääressä, jossa ei ole ä:tä ja ö:tä. Silloinhan ne täytyy korvata a:lla ja o:lla. Näin minä ainakin joudon aina joskus tekemään.
mutta olen erittain tietoinen asiasta! en vain satu asumaan suomessa, tai missaan skandinavian maissa.