tulin juuri vankilasta olin 2vrk eräässä vankilassa(yövyin vankilan ulkopuolella ns. vierasmajassa) pitämässä Jumalanpalveluksia vankilan kirkossa, opettamassa Raamattua vangeille(uskovaisille) sekä sellikierroksilla, kerroksilla juttelemassa poikien kanssa.Vierailin myös monissa selleissä.Olen 20v saanut Jumalan armosta tehdä tällaista työtä Suomen eri vankiloissa.Työ on nimeltään vapaaehtoista hengellistä vankilatyötä.Tämä on yksi tapa auttaa lähimmäistä, eikö?
Tulin juuri
VANKILASTA
2
145
Vastaukset
- hyvä
Teet erittäin arvokasta työtä. On sanonta, että ex vangit pysyvät kaidalla tiellä joko tulemalla uskoon tai löytämällä semmoisen puolison joka pitää kurissa. Mutta uskoon tulleilla on lisäksi iankaikkinen elämä.
- pppp
mun pitäis mennä kohta tekeen samaa. toivottavasti osaan oikein jakaa Jumalan Sanaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762066Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361728Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101402Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291200Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591198Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161041- 60959
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58957