tota...mä tykkään yhest pojasta ja oon ollukin sen kaa...mut se ei ehkä tykkää musta...ja haluun tietää miten saan sen taas tykkää musta!!mä tiiän ne keinot "kysy siltä sitä ja tätä...mee puhuu sille...kerro et tykkäät siitä!!"mä puhun sille joka päivä koulus...se on mun kamu...mut nyt on kesäloma...niin se on vaikeeta...se tietää et mä tykkään siitä...mun kamut kysyy siltä koko ajan koulus tykkääkö se musta...!!joten peruskeinot on jo käytetty...mul on sen puhelin numero...tuskin se mulle haluu puhuu...!!onko teil mieles semmosta keinoo et se ei huomaa et yritän saaha sen takas??oispa jollain!!!
voitteko auttaa??
mä vaan!
5283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Teillä on siis kerran mennyt poikki? Juttu ei siis ainakaan aluksi toiminut. Mutta arvaa mitä? Tämäpä ei paljoankaan haittaa meitä vai mitä. Jos tällä hurmurilla on edes hiukkapiukka kiinnostusta sinua kohtaan, tämä luultavasti tepsii. Ala vältellä häntä kaikin mahdollisin keinoin. Ala tapailla välittömästi jotain muuta miestä. Vaikka jotakin kaveriasi, joka tietää pelin säännöt. Eli, ette oikeasti halua toisianne, eli esittäkää hetki olevanne pari. Ala näyttää tosi hyvältä. Osta paita. Meikkaa hillitysti, mutta niin että olet hemaiseva. Naura paljon. Näytä, että ON SINULLAKIN hauskaa ilman tätä kundia.
Tämän jälkeen hurmurisi luultavasti tajuaa, mitä on menettänyt ja alkaa hinkua sinua takaisin. MUTTA! kuinkas ollakkaan. Et saa missään tapauksessa olla helppo nakki enää. Sano vaikka, että "en mä oikein tiijä... Katotaan asiaa..." ja liukene. Tee näin ehkä kaksi, kolme kertaa. Tämän jälkeen suostu, tai et saa häntä enää ikinä. Tämä välttely siksi, että tyyppi varmasti tajuaa, ettet ole mikään helppo tapaus, jonka voi ottaa ja jättää silloin kun haluaa. Arvostus on hyvin tärkeää. Sanonpa vain, että jos kundi ei tämänkään vaivannäön jälkeen sinuun vilkuile, tapaus lienee loppuunkäsitelty ja joudut heittämään rukkaset naulaan. Tämä on muuten toiminut enemmänkin kuin pari kertaa... ;D
Ohje on tosi hyvä. Olen nähnyt sen parikertaa toimineenkin. Lykkyä tykö.
Mulle on nimittäin tehty toi. Ensin alkoi vituttamaan. Että "miks toi muija on yhtäkkiä noin helvetin hemaseva" Sit mä aattelin venata, et "kerta se on niin kauan mua halunnu ni kyl mä saan sen koska mä haluun" Mutta yhtäkkiä sillä olikin säpinää muitten kanssa ja tajusin että MULLAHAN OLI KIIRE! aloin flirtailla ja luulin et saan sen. Mutta se ei halunnutkaan enää mua. Tai siis sehän esitti. (koska me ollaan nyt yhessä oltu yli vuos :D) Yritin niin kauan että sain sen. Tajusin todellakin mitä olin menettämässä. Hyvä muija, setit kunnossa ja mä olin vaan aatellu et se olis aina saatavilla. Mutta nyt mä käsitän mitä olis voinut menettää jos olisin kauemmin vitkutellu. Mä rakastuin uudelleen ja rakastun joka päivä enemmän, koska yhtäkkiä muija alkoikin välittämään enemmän itsestään, eikä nöyristellyt ja nuollut puntteja. Sellastahan ei kukaan halua. Muijan täytyy pitää puoliaan ja olla ehkä hitusen snobikin. Että jätkätki ajattelis muuta ku... tiedättehän. Tää "Miss de vertace" on ihan oikeassa... tän asian suhteen ainaski.
Toteutappa tämä ohje ja kerro tilanteestasi mulle. Haluan tietää loppuratkaisun... :D
Mailaa osoon [email protected]
Ja kerro kundin liikkeistä.
Ihastus ja rakkaus ei ole sama asia.
Jos oman navan kutittelun kautta itsellensä kumppanin hommaa niin riesaa se on kunnes huomaa erota.
Kokenut kaiken tietää ja kokematon oppii.
Kannattaako "enkö minä kelpaa" eli itseihailun vuoksi vuosikausia kärsiä.