Mikä on hyvää rekisteröidyissä nikeissä?

...

Tietysti se, että niiden käyttäjien uskottavuus murenee vääjäämättä jossain vaiheessa.
Jos Jäbän kaikkitietävyyden sädekehä ei ole eilisillan kommenteista lähtien saanut pahaa kolausta, niin ma ihmettelen.

Meille keppulinreppanoille ja demariluusereille ei ole niin suurta väliä, vaikka väitteemme kumotaankin, koska emme omaa edes saitti-identiteettiä.

Muistakaa Jäbän ja kerimäen hulluttelujen lisäksi myös oivat sanat "Anneli ja minä emme valehdelleet kertaakaan".
Unohtaa ei kannata myöskään sitä väitettä, että OWK ei koskaan ole ollut demarien puheenjohtaja.
Vielä sitäkin tärkeämpi asia, joka teidän kaikkien tulee muistaa, on se, ettei Suomi käynyt sotaansa Saksan kanssa liitossa.



Ainoa, joka pelastaa "saittikunnian", on se, että rekisteröidyt nimimerkit myöntävät puhuneensa läpiä päähänsä silloin, kun ovat puhuneet läpiä päähänsä.

3

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuuntele totuuden sanoja
    • että näin

      Että J. Kalevi Korhonen lomilta tultuaan kertoisi havahtuneensa totuuteen, että Suomi oli sotilasliitossa Saksan kanssa?

      Jaba_43 myöntäisi, ettei hänen läsnäolonsa keskustan politiikkaa käsittelevällä saitilla johdu muusta kuin kömpelösti piilotetusta halusta haukkua demareita?

      Oivaparka myöntäisi (taas), että Anneli valehteli, kun kehui Lipposta hallitusta muodostaessaan?



      Ja kerimäki..
      Hänestä ei voi tietää, mitä hän kirjoittelee. Eiliset viestit City-Keskustalta olivat, sanoisinko ristiriitaisen hämmentäviä.
      Ehkä hän jossain määrin tolkkuihinsa palattuaan kirjoittaa vaikkapa taas avoimen kirjeen Matille?

      • että näin

        Arjaparka olisi edelleen sama Arjaparka, vaikka mitä tapahtuisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      187
      3686
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1172
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      149
      1117
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1024
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe