koululaiset vetävät huumeita. Ei tällaista ollut Kekkosen aikana.
Halosen Suomessa...
6
274
Vastaukset
- vetäisi,
kun on niin porvarismaiset vanhemmat ja kaikki kiusaa jo leikkikoulussa tässä täydellisessä vankileirierien saaristossa.
- Syötiin pennin karkkeja
Niin mentiin penni kourassa kioskille ja ostettiin pennin karkki.
- Sologdin.
oli koululaisten lempijuomaa. Keskikoululaiset ostivat apteekista trikloretyleeniä ("trikkaa") ja imppasivat sitä pölyrätistä. Sippi-Bostonia vedettiin, kun sitä sai kymmenen kappaleen askeissa.
- Stoa
Mutta Kekkonen on kuollut. Ja Halonen elää. Ja toisaalta, ei tällaista ollut Tsaarinkaan aikana. Eikä ruåttalaisten aikana. Eikä aikana ennen kristinuskoa (eräs huume sekin).
- Pikku-ukko
Hipit pössyttelivät ruohoa täysin palkein 60-luvulla.
Olivatko pressat silloin Kekkosia? - Stoa
Pikku-ukko kirjoitti:
Hipit pössyttelivät ruohoa täysin palkein 60-luvulla.
Olivatko pressat silloin Kekkosia?Olivathan nuo. UKK:n valta-aika olivat vuodet 1956-1982. Hipit oli kyllä ihan aikuisia (eivätkä hiustyyliltään muistuttaneet UKK:ta). Heillä on mielestäni lupakin pössytellä, vaikka laki sen kieltäisikin. Taitaa muksujen tavat olla "aikuistuneet" sitteen noiden aikojen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1066782
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h885072Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113329Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333212Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272368Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191726Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961371Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391312Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311226- 48994