ASENNE

pohdiskelijatar

ASENNEVAMMAT olisi varmaan syytä lähteä korjaamaan ihmiskunnassa ennenkuin asiat lähtevät rullaamaan oikein ja oikeaan suuntaan.

Yksi vaikuttava seikka asennoitumiseen on oman syntisyytensä tajuaminen ja hyväksyminen ja sen kantaminen ITSE omalla kohdallaan.

Rakkaus on elämänehto ja -tarkoitus. Synti ei missään tapauksessa ole sitä. Ne jotka toisin väittävät tuketuvat paholaiseen, synti on paholaisen tahto.

Oikeus elämään lunastetaan rakkaudella!

Synti voi olla pyrkyryyttä ja keinottelun avulla elämästä otteen saamista, mutta ei se tuota tulosta vaan johtaa tuhoon.

Elämä on hyvin aito asia niinkuin rakkauskin.
Synti sen sijaan on keinotekoinen valhemaailma ja paholaisen keksintö ja eksytys. Paholainen yrittää myös kaikin keinoin estää ihmisen järjen käyttöä koska silloin ihminen voisi itse tajuta sen valheen mitä se yrittää ihmisille syöttää.

Ihmiseltä vaaditaan yhä enemmän valveutuneisuutta erottaa hyvä ja paha, oikea ja väärä. Harkinta- ja arvostelukykyään pitää kehittää jatkuvasti.

Rakkaus on pyhää ja sitä ei pitäisi loukata, sen loukkaaminen vaikuttaa laaja-alaisesti luoden epätoivon tunnelmaa. Synti loukkaa rakkautta!

3

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tero-tapio_timonen

      >>Oikeus elämään lunastetaan rakkaudella!

      • garpalo

        kyllä se näin on.. mä näin jeesuksen eilen mun sänkyä vastapäätä katossa.. se oli upea tunnelma ;)


      • Arkki
        garpalo kirjoitti:

        kyllä se näin on.. mä näin jeesuksen eilen mun sänkyä vastapäätä katossa.. se oli upea tunnelma ;)

        Polttaisinko noidan vai kivittäisinkö huoran ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      35
      2875
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2671
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      30
      2385
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1513
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      27
      1389
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1203
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1025
    Aihe