Tämä on ihan oma mielipiteeni, mutta Ilkka on uusi Antti Tuisku, ihanne poika. En tykkää. Katri.. voi hellan jestas! Mitenkäs se sinne finaaliin joutui? Ilman mikkiä, sen laulanta on pientä hiiren piipitystä! En tykkää. Agnes. A-P-U-A! Ei mene todellakaan mitään idoli tyyppiä! Eileenkin jotku kohdat oli kuin varis olisi laulanut.
Se Hanna K. siellä, on juuri samanlainen kuin Hanna. Tyyli on kopioitua. Hiuksetkin on juuri samantyyppiset. Ei siitä kyllä mitään Hanna Pakarinen 2 tehdä. Yksi Hanna riittä, kiitos!
Mutta itseasiassa, eivät nuo tule pinnalla pysymään. Eka Idols veti katsojia, koska se oli uutta ja kiehtovaa, ja sieltä heti nousi ne ihanne tyypit.
Jos seuraavasta ryhmästä ei pääse joku hyvä, niin siihen loppui Idolsin katsonta mun osuudelta.
4ever. Hanna Pakarinen
HannaFan Forever..
Varikset Jatkoon-Hyvät Jää Penkille
5
335
Vastaukset
- ex idols fani
kaikki huonot äänestetään jatkoon!
- Robson
...katsoa, jos on noin helv. vaikeaa! Vaihda kanavaa, jos ei miellytä. Kansa päättää, kuka menee millonkin jatkoon, joten ei jää paljon varaa jossitteluille...näinhän edettiin myös edellisessä Idolsissa ja lopulta ylivoimaisesti paras eli Idoli löytyi.
- akanoista....
Samallatavalla kävi tänävuonna, kun katsoin jo alkukarsintoja, ett tietyt tyypit vaan jää paremmin mieleen ja huomaa kenessä on potenttiaalia ihan oikeesti.
Edellisessä Idolsissa Hannasta ja Janista tiesin heti, ett noi menee pitkälle...tänävuonna varmimmalta vaihtoehdolta vaikutti tää Hanna K. Roniakin veikkailin, vaiken yhtää tykkää tollasesta musasta. Tää Agnes jäi multa huomaamatta tai sitt en oo nähny sen esitystä, mutt eilinen teki kyllä todellakin vaikutuksen!
Tasoero on huima. Erot syntyy just esiintymisvarmuudessa...eli siinä, että pystyy olemaan suvereeni joka esiintymistilanteessa ja kykenee eläytymään siihen, mitä laulaa! - miehet on luvattoman huonoja
Tähän mennessä on äänestetty vain 1 väärä jatkoon eli Ilkka oli selvästi huonompi kuin Sari. Katri oli oman eränsä paras ja Agnes omansa, joten ne menivät ihan oikein. Seuraavasta erästä menee Hanna K jatkoon ja viimeisessä erässä ei oikestaan ole ennakkosuosikkeja. Katrilla on hyvä ääni ilman mikkiäkin, jäikö hänen alkuerässä vetämänsä loistava Almaz tulkinta kuulematta vai miten voit väittää Katrin ääntä piipitykseksi?
Alkuerien paras suoritus oli kuitenkin Hanna Kommerilla ja Jonen sanoin "jos hän olisi halunnut psyykata vastustajiaan, niin ei olisi tarvinnut kuin vähän avata ääntään ja kakarat olisi painuneet vessaan viiltämään ranteitaan". Ihmettelen mistä sikiää tämä Hanna K antipatia. Onko syynä se, että hän on suurin ennakkosuosikki lehtien mukaan ja teinityttöidoli Joonas Saarela on samassa erässä ja kun Hanna on vielä ulkonäöltäänkin joukon parhaan näköinen nainen, eikä muuten muistuta Hanna Pakarista sitten tippaakaan.
Muistakaapa, että me miehetkin tarvitaan omat idolimme ja tänä vuonna Katri ja Hanna ovat niitä. Jääköön teille naisille sitten Ilkka, Roni yms. Tänä vuonna vaan miesten laulutaito on luvattoman heikkoa ja naiset tulevat jyräämään idols-kisassa. Voittohan ei kuitenkan tässä idols-kisassa ole tärkeintä, vaan kärkikolmikkoon sijoittuminenkin on riittävä meriitti levytyssopimukseen, kuten kävi viime kerrallakin.- homo
S3 0n H0M0!!!!!!!!!!""""""""""222222221111111111
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä3524491Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1462538Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822146- 1451690
- 261227
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!441222- 351178
- 791101
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!3451045Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein1431029