uusi Mtv Suomessa

on surkea

Otsikko ja nimimerkki kertoo kaiken. samoja hiphop-jollotuksia kuin aina ennenkin Music Tv:llä. Luulin enemmän tulevan kotimaisia biisejä ja muutakin kuin Olavi Uusivirtaa tai Apulantaa. Suomalaiset bändit tekevät enemmän musiikkia kuin mitä Music tv antaa ymmärtää.

Lisäksi Top Ten at Ten-ohjelmassa oli taas kerran kymmenen parasta Depeche Modelta, tai diivoilta taikka poikäbändeiltä. Niitähän jo varsinainen musictv näytti keväällä. Miksi samat bändit pääsevät kerta toisensa jälkeen muutaman kuukauden välein Top Teniin? Voisiko antaa vaihtelua vaikka joskus raskaalle rockille taikka ruotsalainen/norjalainen yms musiikki? Musiikkia tehdään muuallakin kuin Usan poppitehtaissa.

Toiveita olen useasti laittanut suoraan Music tv:lle, eipä tunnu mitään auttavan. Tuntuu, että isot levy-yhtiöt saavat isot tilat musabisneksessä. Sääli, sillä usea pienempi mutta kuunneltava bändi jää ilman oikeutettua valokeilaa.

6

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • godisawoman

      Siis ketä katselee jotain Simpsonien junttisisarten ohjelmia tai Viva La Bamia? Siis niin typeriä ja rasittavia ohjelmia, eikä noissa MTV:n ohjelmissa aina edes ole tekstitystä. Onneks ei mulla näy MTV...

      • Tietäjä84

        ... vaan vähän suomentaa sitä!!!


      • godisawoman
        Tietäjä84 kirjoitti:

        ... vaan vähän suomentaa sitä!!!

        Kuten on sanottu, kaupallinen Suomimusa ja muutama tekstitetty ohjelma ei paljoa kanavaa suomenna.


      • Tietäjä84
        godisawoman kirjoitti:

        Kuten on sanottu, kaupallinen Suomimusa ja muutama tekstitetty ohjelma ei paljoa kanavaa suomenna.

        ... ja se oli tarkotus!!! Ei niitten tarkotus ollu kokonaan suomentaa... jonku verran vaan ja mun mielest ihan tarpeeks... uutiset ja tekstitykset... se riittää!!!!


      • godisawoman
        Tietäjä84 kirjoitti:

        ... ja se oli tarkotus!!! Ei niitten tarkotus ollu kokonaan suomentaa... jonku verran vaan ja mun mielest ihan tarpeeks... uutiset ja tekstitykset... se riittää!!!!

        Sukka. Ei riitä mulle. Tahtoo musiikkia musiikkikanavalta.


      • Tietäjä84
        godisawoman kirjoitti:

        Sukka. Ei riitä mulle. Tahtoo musiikkia musiikkikanavalta.

        ... ite en niin paljoo välitä ja mitä haluaa niin hankkii!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4399
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3273
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1368
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      999
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      996
    7. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      25
      990
    8. 153
      985
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      914
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe