Maailma menoa palstalla on ketju, joka avautuu nimellä "Pedofiilien vihaajat huom!"
Siinä on niin rankkaa tekstiä, että virkavallan tulisi puuttua siihen. Asiaa varmaan helpottaa se, että ketjusta käy ilmi sekä kirjoittajan nimi että osoitetiedot. Kirjoittaja on ilmeisen vaarallinen ympäristölleen ja omien sanojensa mukaan jo ollut vankilassakin harrastuksensa takia.
Poliisille
5
365
Vastaukset
- f-g
Joka vielä löytyy 7sivulta.
Eikä tämän antin paikka todellakaan ole muualla kuin pakkohoidossa. Käsittämätöntä että tälläiset tyypit kulkevat vapaina.
Halosen suomi on melko mätä.- vai niin...
Teillä siis ihannevaltiossa saataisiin sulkea lukkojen taakse heti kun vähän epäilyttää??? Onneksi Suomi on oikeus valtio ja edes teitä ei ole vielä pidätetty... Syyllistytte muuten itsekin yllytykseen...
- f-g
vai niin... kirjoitti:
Teillä siis ihannevaltiossa saataisiin sulkea lukkojen taakse heti kun vähän epäilyttää??? Onneksi Suomi on oikeus valtio ja edes teitä ei ole vielä pidätetty... Syyllistytte muuten itsekin yllytykseen...
Et tainnut edes ketjua lukea?
Mutta puolustele sinä vaan pedofiilejä, teitäkin tässä halosen Suomessa riittää liiankin kanssa. - lukea mitään???
f-g kirjoitti:
Et tainnut edes ketjua lukea?
Mutta puolustele sinä vaan pedofiilejä, teitäkin tässä halosen Suomessa riittää liiankin kanssa.Outoja johtopäätöksiä sulla... Jos on sitä mieltä, että maassa on oltava laki, niin silloin on pedofiilien puolustaja??? O härregud!!! GUNILLA??? Sä kai oot sitten sitäkin mieltä, että ylinopeudesta kiinnijäänyt pitäisi sulkea ikuisiksi ajoiksi lukkojen taa, koska se voi tehdä sen uudestaan??? Tai pysäköintivirhemaksun saaneelle sama rangaistus, koska se voi joskus parkkeerata pelastustielle??? äly hoi!!!
- Rikollista
lukea mitään??? kirjoitti:
Outoja johtopäätöksiä sulla... Jos on sitä mieltä, että maassa on oltava laki, niin silloin on pedofiilien puolustaja??? O härregud!!! GUNILLA??? Sä kai oot sitten sitäkin mieltä, että ylinopeudesta kiinnijäänyt pitäisi sulkea ikuisiksi ajoiksi lukkojen taa, koska se voi tehdä sen uudestaan??? Tai pysäköintivirhemaksun saaneelle sama rangaistus, koska se voi joskus parkkeerata pelastustielle??? äly hoi!!!
Et taida olla oikein ajan tasalla kun vertaat jotakin ylinopeutta/virheellistä pysäköintiä pedofiilin tekemisiin. Pedofiili saattaa pilata lapsen koko loppuelämän. Antti Puustinen uhkaa lisäksi räjäyttää ihmisiä ym. Rikoslaista löytyy pykälä laittomasta uhkauksesta ja sen tunnusmerkit hänen kirjoituksessaan ainakin täyttyvät. Ehkä vankila ei olekaan oikea paikka tuollaiselle vaan Niuvanniemen vankimielisairaala. Antti on todella vaarallinen ympäristölleen kaikin tavoin eikä tajua sitä itse. Jos oma lapsesi joutuisi tuollaisen käsiin niin puolustaisitko häntä silloin? Vai oletko itse samalainen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1178063
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1355353Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p323641Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1243574Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352604Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191896Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3571544Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?971540Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?701406Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376