LUKEKAA TÄMÄ VAVAHDUTTAVA SANOMA HERRALTA SIINÄ KÄY ILMI KETKÄ OVAT VIISAITA JA KETKÄ TYHMIÄ NEITSYEITÄ TÄNÄ PAHANA AIKANA KUMPAAN JOUKKOON SINÄ KUULUT MOLEMPIIN ET: RICK JOYNER: PROFEETALLINEN ILMOITUS SEURAKUNNILLE
Jumalan seurakunta on kohtaamassa ainutlaatuisen sisällissodan, jossa osa seurakunnasta antautuu sielunvihollisen palvelukseen, luullen tekevänsä palvelusta Jumalalle. Tämä sotatila hämmentää koko maailmaa ja erityisesti uskosta osattomat ihmettelevät tätä tilannetta. Se tulee olemaan äärimmäinen nöyryytys Kristuksen ruumiille, mutta Jeesus vie omansa voittoon näidenkin vaiheitten lävitse alkamalla vuodattaa Pyhää Henkeään myös sellaisella tavalla, jota aikaisemmin ei ole tunnettu. Uskovat, jotka elävät ylpeydessä, omavanhurskaudessa, arvokkuudessa ja kateudessa, joutuvat vangituksi vihollisen joukkoihin. Sokeudessaan he antautuvat pilkkaamiseen, juoruihin, syyttämiseen ja vikoiluun muita uskovia kohtaan ja näin taistelevat Jumalan valtakunnan edistymistä vastaan. Sokeus menee joissakin niin pitkälle, etteivät he enää vastaanota totuuttakaan. Sielunvihollinen hallitsee tätä petokseen antautunutta joukkoa pelolla ja sen lisäksi saastuttaa heitä tuomalla masennusta, häpeää ja tuomiota heidän ylle.
Saman aikaisesti Jeesus on varustamassa todellista taistelukykyistä Jumalan valtakunnan armeijaa. Jeesus ei enää anna aikaa kompromisseille, vaan Hän alkaa puhdistaa ja uudelleenvarustaa seurakuntaansa tehdäkseen sen todellisesti taistelukykyiseksi. Tämä armeija saa varustuksensa ja voitelunsa ehdottoman Isän rakkauden kohtaamisesta. Jeesus vuodattaa nopeasti erityisiä Hengen lahjoja ja virkoja niiden ylle, jotka suostuvat kohtaamaan Jeesuksen myös Vanhurskaana Tuomarina, näin puhdistaen elämänsä. Pian Herra on myös lähettämässä liikkeelle lopun ajan apostolit, profeetat, evankelistat, opettajat ja paimenet. Nämä tulevat toimimaan ennennäkemättömässä voitelussa suuren sekaannuksen keskellä osoittaen ihmeitten ja voimallisten tekojen kautta kaikelle kansalle, että Jeesus on Herra. Lopun ajan armeijassa taistelee vain Jeesukselle antautunut joukko. Tilanteet ja olosuhteet tulevat sellaisiksi, ettei kukaan enää voi omalla ymmärryksellään tai kokemuksellaan ennakoida hengellisiä tapahtumia ja tilanteita. Kuuliaiset kantavat hedelmää ja tottelemattomat tekevät yhä enemmän turhaa työtä, joutuen lopulta pimeyteen, elleivät käänny. Jeesuksen kirkkaus tulee yhä ilmeisemmäksi jokaiselle Häneen liittyneelle.
Tutkiessani näitä näkyjä ja ilmestyksiä ja Herran ilmoitusta, haluan varoittaa jokaista uskovaa muutamasta asiasta. Ensinnäkin, varautukaamme suureen ahdistukseen ja järkytykseen. Monet uskonnolliset rakennelmat romahtavat ja kulissit sortuvat. Omatekoiset opit tempauksesta täytyy unohtaa. Jeesus kyllä tulee ja Hänen omansa tullaan tempaamaan taivaallisiin, mutta kaikki se tulee tapahtumaan eri tavalla kuin me nyt luulemme. Varaudu suuriin mullistuksiin ja järistyksiin kaikilla elämän alueilla ja varustaudu Pyhän Hengen voimalla ja voitelulla Jeesuksen yhteydessä. Aika tulee niin vaikeaksi, että jokaisen uskovan täytyy etsiytyä Jeesuksen armoistuinen kosketukseen henkilökohtaisesti ja päivittäin (vertaus kymmenestä neitsyeestä!). Täytä astiaasi jatkuvasti Pyhän Hengen öljyllä. Herran pelastus ja yliluonnollinen suoja tulee Hänen omilleen vihollisten silmien edessä Jeesuksen läsnäolon kautta, eikä niin että Hän veisi omansa pois taistelukentältä!
Jeesus toivoi kaikissa näissä ilmestyksissä sitä, että Hänen omansa tulisivat Hänen luokseen ja pysyisivät Hänen yhteydessään. Tulee myöskin erityinen rakkauden ja yhteyden voitelu niiden keskuuteen, jotka nöyrytyvät. Vain tätä kautta Hänen omillaan on turva ja vain näin he voivat muuttua Hänen kaltaisekseen voidakseen palvella lopun ajan armeijassa Herran palveluksessa Hänen kunniakseen.
USKOVIEN KAHTIAJAKO
4
443
Vastaukset
- kuka on joyner?
- harrat
JUURI KRISTITYN FOORUMI ON NÄITÄ TOISTEN USKOVIEN PARJAAJIA:KRISTITYN FOORUMI ON ERÄIDEN USKOVIEN HARJOITTAMA TELOITUSPAIKKA JOSSA MUSTAMAALATAAN VALHETELLAAN JA JUORUTAAN TOISISTA USKOVISTA MITEN SATTUU.VAROITAN JOKAISTA HERKÄLLÄ TUNNOLLA OLEVAA USKOVAA KRISTITYN FOORUMIN ELÄVÄÄ USKOA JA PALAVIA USKOVIA KOHTAAN SUUNNATUSTA SODASTA.JOS HALUAT TÄYTTYÄ VIHALLA USKONVELJIÄ JA SISARTASI KOHTAAN SEKÄ ETTÄ USKOSI MYRKYTTYY USKOMASTA YLILUONNOLLISEEN JUMALAN VOIMAAN NIIN LUE VAAN KRISTITYN FOORUMIA.SIELTÄ SAAT SELLAISEN HENGELLISEN SYÖVÄN ITSEESI ETTÄ HENGELLINEN KUOLEMA TULEE TODELLA NOPEASTI.
- Kristitty.
harrat kirjoitti:
JUURI KRISTITYN FOORUMI ON NÄITÄ TOISTEN USKOVIEN PARJAAJIA:KRISTITYN FOORUMI ON ERÄIDEN USKOVIEN HARJOITTAMA TELOITUSPAIKKA JOSSA MUSTAMAALATAAN VALHETELLAAN JA JUORUTAAN TOISISTA USKOVISTA MITEN SATTUU.VAROITAN JOKAISTA HERKÄLLÄ TUNNOLLA OLEVAA USKOVAA KRISTITYN FOORUMIN ELÄVÄÄ USKOA JA PALAVIA USKOVIA KOHTAAN SUUNNATUSTA SODASTA.JOS HALUAT TÄYTTYÄ VIHALLA USKONVELJIÄ JA SISARTASI KOHTAAN SEKÄ ETTÄ USKOSI MYRKYTTYY USKOMASTA YLILUONNOLLISEEN JUMALAN VOIMAAN NIIN LUE VAAN KRISTITYN FOORUMIA.SIELTÄ SAAT SELLAISEN HENGELLISEN SYÖVÄN ITSEESI ETTÄ HENGELLINEN KUOLEMA TULEE TODELLA NOPEASTI.
Kukaan oikea kristitty ei kauan viihdy ko sivustolla todettuaan perkeleellisen saastutuksen löyhkän. Jos viihdyt sivuilla olet ns käännynnäinen uskonnollinen ihminen joka luulee olevansa uskossa (samoin oli Paavali ennenkuin Jeesus pysäytti hänet) mutta et ole.
Jos näin on kannattaa alkaa alkeista:
http://arkki.org/index.php?menu=arkki&page=uskoontulo
Ja täyttyä Pyhällä Hengellä:
http://www.alavus.svk.fi/?sid=10&tid=47 - UskovainenNainen
harrat kirjoitti:
JUURI KRISTITYN FOORUMI ON NÄITÄ TOISTEN USKOVIEN PARJAAJIA:KRISTITYN FOORUMI ON ERÄIDEN USKOVIEN HARJOITTAMA TELOITUSPAIKKA JOSSA MUSTAMAALATAAN VALHETELLAAN JA JUORUTAAN TOISISTA USKOVISTA MITEN SATTUU.VAROITAN JOKAISTA HERKÄLLÄ TUNNOLLA OLEVAA USKOVAA KRISTITYN FOORUMIN ELÄVÄÄ USKOA JA PALAVIA USKOVIA KOHTAAN SUUNNATUSTA SODASTA.JOS HALUAT TÄYTTYÄ VIHALLA USKONVELJIÄ JA SISARTASI KOHTAAN SEKÄ ETTÄ USKOSI MYRKYTTYY USKOMASTA YLILUONNOLLISEEN JUMALAN VOIMAAN NIIN LUE VAAN KRISTITYN FOORUMIA.SIELTÄ SAAT SELLAISEN HENGELLISEN SYÖVÄN ITSEESI ETTÄ HENGELLINEN KUOLEMA TULEE TODELLA NOPEASTI.
Kyllä minä ainakin otan vastaan mielellään Jumalan parhaimmat armolahjat, mitä Hän minulle haluaa antaa.
Olen saanut olla Jumalan rakkauden kohteena ja olen saanut olla auttamassa monenlaisessa hädässä olevia lähimmäisiä sillä rakkaudella, jolla Jumala on ensin rakastanut minua.
Jumala on rakkaus. Siitä meidät tunnetaan Jumalan lapsiksi, että meillä on keskinäinen rakkaus.
Jos tämä yllä mainittu profetia käy toteen, on sen antanut Herra, meidän Jumalamme. Jos se ei käy toteen, eivät ne ole niitä sanoja, joita Herra sinun Jumalasi on käskenyt sanoa (kirjoittaa).
Rakkaus ei tee lähimmäiselle mitään pahaa.
Jumala on rakkaus. Jumalan tahto on, että kaikki ihmiset pelastuvat kadotuksesta ja tulevat tuntemaan totuuden. Jeesus on tie, totuus ja elämä.
On niin ihanaa ja turvallista olla Jumalan lapsi ja kokea Jeesuksen rakkautta ja Pyhän Hengen osallisuutta elämässään. Siitä agape-rakkaudesta voi jakaa agape-rakkautta lähimmäisilleenkin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1272333Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37950Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein128949- 77939
Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780