http://www.helsinginsanomat.fi/english/article/Finnish EU policy comes under criticism in European Parliament/1101977902109
Elmar Brok ja Alexander Stubb, sekä Toomas Ilves ja Andrew Duff, ja luonnollisesti aina pakollinen anonyymi meppi muodostivat sen tiimin, joka oli aiemmin puuttumassa Suomen sisäisiin asioihin. Kritiikin aihe ja kohde ovat samat ja ilman mitään laajempia ulottuvuuksia, vaikka Hesari niitä mahtipontisesti toistaa englanninkielisessä nettiversiossaan.
Haluaako kukaan katsella Tvstä saksalaisen mepin uhkailua koskien Suomen EU-puheenjohtajuuskauden onnistumista? Kaikkein kamalin on vaatimus, että Suomen ulkoministerin pitäisi puhua Yhdysvalloista, puhuessaan Brysselissä EUn turvallisuuspolitiikasta. Elmar Brok ja Alexander Stubb taisivat aikaansaada EU_ vastaisuuden renesanssin. Ainoa vaihtoehto tulevissa presidentinvaaleissa näyttää olevan se, että valitsemme Tarja Halosen suoraan ensimmäisellä kierroksella, sillä se on viesti ulkomaailmaan, että me haluamme olla itsenäisiä. Kokoomuksen irtisaanti USAsta on paljon vaikeampi prosessi kuin kommunistien irrotus Moskovasta. Kokoomus on ainoa epäisänmaallinen puolue maassamme tällä hetkellä ja valmis käyttämään mitä keinoja tahansa kaataakseen hallituksen tai vetääkseen Suomen kansalaisten tahdon vastaisesti Natoon.
Elmar Brok/”He said that he hopes that Finland would become more active in 2006, when the country holds the EU Presidency again.”/ Hän sanoi toivovansa, että Suomi olisi aktiivisempi 2006, kun se on EU-puheenjohtajamaa.
One MEP who wanted to remain anonymous noted that when Foreign Minister Erkki Tuomioja (SDP) recently spoke in Brussels about defence and security cooperation in the EU, he never mentioned the United States. "Whether we like it or not, the United States spends more on defence than all of the EU countries combined", the MEP pointed out./Eräs meppi, joka halusi puhua anonyymisti, toi esiin, että ulkoministeri Erkki Tuomiojan (SDP) puhuessa äskettäin Brysselissä EUn puolutus- ja turvallisuusyhteistyöstä, hän ei maininnut Yhdysvaltoja kertaakaan.
Previously, Finnish MEP Alexander Stubb (Nat. Coalition Party), and some others have criticised Finland’s handling of EU policy, saying that the focus is on opposing change and slowing down progress./Aiemmin suomalainen meppi, Alexander Stubb (Kansallinen Kokoomus) ja eräät muut ovat kritisoineet Suomen EU politiikkaa väittein, että se vastustaa muutosta ja hidastaa kehitystä.
Elmar Brok ja Alexander Stubb
Selene
0
119
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675