14.07.1994 näin päivänvalon ensi kertaa.Olen nimittäin suloinen poikakoira(skotlanninterrieri)Nimeni on tuo Rolle Jooseppi ja minun kaveri on Roope.Itse olen niin sivistynyt, etten ala kerjäämään mitään rahastoa puruluitani varten,mutta isäntäni on sitä mieltä,että mitään ei saa jos ei älyä pyytää kauniisti.En panisi pahaksi, vaikka isäntäni tilille ripsahtaisi joku euro jotta hän toisi kaupasta muutaman luun ja näin juhlan kunniaksi vaikkapa hanhenmaksa-palleron.Kiitän kauniisti ja heilutan häntääni kun kylillä tavataan.
Tili:800029-19403708
Kiitos jo etukäteen,kerron jouluaattona miten kävi.
Tili:800029-19403708
Kiitos jo etukäteen,kerron jouluaattona miten kävi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Rollelle.Olen Tassu ja olen sinua tasan 3 vuotta nuorempi.Mamma sanoi laittavansa euron kaksi sinne isäntäsi tilille.Olepa sitten kiltti kaikenkarvaisille sessuille.
Sampo-pankin asiakas!
niin lähetän luusäkin.Miten olisi 10 kg ?
Taitavat olla kaikki tähänastiset
jutut saman ihmisen kirjoittamia.... !!!!! Ei se mitään, mutta
minä olen luutnantti Columbo ja huomasin,
että tekstit on kirjoitettu ilman
välilyöntiä välimerkkien jälkeen. Eräistä ei sitten ole millään huijareiksi ....
By the way: olen koirarakas ihminen ja
toivon turrille paljon rahaa
puruleluihin.
koska eivät älyä edes onnitella niinkuin et sinäkään.Kyllä pappa mulle on aina tuonut kaikkea hyvää joten eiköhän se siitä.