Jos nyt aamusella joudut liikematkalle lentsikalla, niin ole varovainen äläkä astu Boeing 737 :aan.
Niitä on näet putoillut tuhkatiheään viimeaikoina. Viimeksi lauantaina Nigeriassa.
Konetyyppi on tullut elinkaarensa päähän.
737 - pullukat
3
334
Vastaukset
- putoillut
kuin kaikenmaailman epämääräisten yhtiöiden koneita. Niiden hoidossa putoilisi minkä merkkinen kone tahansa. Sitäpaitsi tämä Nigerian koneturma haiskahtaa muultakin, kuin pelkältä huonolta hoidolta.
- -ZZ-
Putoileeko 737:ja enemmän kuin niitä tilastollisesti suhteessa pitäisi pudota?
Konehan on maailman yleisin konetyyppi (tietääkseni), joten toden-näköisesti niitä myös putoilee kohtuullisen paljon, varsinkin kun jotkut koneet alkavat olla vanhoja ja huollon tarpeessa.- ylivoimaisesti
yleisin konetyyppi. Se on myös halpa ostaa käytettynä ja niinpä kaikki vähänkin kyseenalaiset puljut käyttävät ko. tyypin käytettyjä koneita. Vanha kone yhdistettynä heikohkoon ylläpitoon tuottaa tällaisia tapauksia rutkasti. Itse koneessa ei ole vikaa, vaan käyttäjissä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762025Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361709Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81358Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591171Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241169Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161024- 60945
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58934