Okeesti ettiä sitä just tänkaltaisista palstoista, koska mä ainakin ite löysin uuden kaverin täältä just. :) Aina parempi jos löytää toisen yksinäisen. Ja älkää ajatelko, et teissä on jotain vikaa, jos ootte yksinäisiä, koska se ei pidä paikkaansa. Kaikkihan me ollaan erilaisia. Älkää ajatelko, et tuskin kukaan haluu olla teiän kaa, koska se ei pidä paikkaansa. Kaikki ollaan ihmisiä, ei kessään oo mitään vikaa, tajutkaa se! :)
Jos ystävää kaipaatte niin...
7
1004
Vastaukset
- zxzx
Ahaa, millai sitä vois tutustuu täällä kun ei viitti ossujakaan oikeen jaella julkiseen =)
- katoskun
Ensin tutustutaan sähköpostin välityksellä ja sitten ehkä joskus tavataan jollain julkisella paikalla, jossa on muita jos jotain vaikka sattuu... :)
- m82
tere
yleensä toisen yksinäisen ihmisen kanssa kaveeraminen ei ole hyvästä. kummatkin ovat ehkä tosi ujoja ja sisäänpäin vetäytyneitä, eli parempi olis jos toinen osapuoli ois se jolla on sosiaalisempi ympäristö jne. olen huomannut tämän itsekin...- samaa mieltä
Mäkin oon samaa mieltä, yksinäisten kannattaa hakeutua niiden seuraan joilta kavereiden saaminen ja pitäminen onnistuu :)))
- ujo mieki
samaa mieltä kirjoitti:
Mäkin oon samaa mieltä, yksinäisten kannattaa hakeutua niiden seuraan joilta kavereiden saaminen ja pitäminen onnistuu :)))
Mielestäni kaksi ujoakin voi hyvin tutustua toisiinsa, vaikka sähköpostien välityksellä ensin ja hiljalleen tutustua, sillä harva ujo on läheistensä seurassa kuitenkaan ujo ja viestien kautta siitä ujoudestakin saattaa päästä.
samaa mieltä kirjoitti:
Mäkin oon samaa mieltä, yksinäisten kannattaa hakeutua niiden seuraan joilta kavereiden saaminen ja pitäminen onnistuu :)))
Yritetty ja failattu... =D
Tiedä sitte mistä johtuu...- 8+8
idompsu kirjoitti:
Yritetty ja failattu... =D
Tiedä sitte mistä johtuu...Uusi yritys kehiin vaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle442952Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362621Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532584Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1002226Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle482084Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3311846- 1501546
- 731408
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231178Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281165