Vääryys

Tyttö laulaa Idols-historian kauneimman kappaleen ja heti väitetään hihhuliksi ja ties miksi. Ei voi olla oikein.
3288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

minusta on sääntöjen vastaista laulaa Idolsseissa vaikkapa Palestiinan vapauttamisesta as wellkuin Hallelujaata huutaa .

Äänestä
  • Mutta kun mitään kantaa mihinkään ei kappaleessa oteta.

    Äänestä

  • minäminä kirjoitti:

    Mutta kun mitään kantaa mihinkään ei kappaleessa oteta.

    Niinpä. Mihin tosiaan otetaan kantaa? Puhutaanko laulussa jostakin tietystä valtiosta? Ei minun tietääkseni. On se kumma, että tuota kappaletta saa soittaa radiossa vapaasti, muttei sitten mielestäsi televisiossa?

    Olet naurettava.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minäminä kirjoitti:

Tyttö laulaa Idols-historian kauneimman kappaleen ja heti väitetään hihhuliksi ja ties miksi. Ei voi olla oikein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu