pitääkö olla kaikkien

Samanlaisia. Hanna laulaa hyvin, mutta Suomeen ei mahdu montaa Hanna Pakarista. Henna erilainen. täytyiskö ryypätä ja rällätä, vetää huumeita, vaihtaa frendiä kuin jumpperii. Idoli voi olla erilainen
2198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen samaa mieltä, ettei erilaisuus saisi olla rasite, mutta idolin pitäisi myös osata laulaa hyvin.

Äänestä

Hennasta tuskin on idoliksi. Liian ujonoloinen, tavallinen, väritön ja lisäksi vielä pikkutyttönen, josta ei olisi nousemaan ison konserttiyleisön eteen. En usko edes hänen potentiaaliinsa laulajana, että hänessä olisi ainesta levyttämään. Henna tippuu jatkosta parin seuraavan finaalikierroksen aikana.

Miksi ihmeessä aina verrataan Hanna Kommeria ja Hanna Pakarista, vaikka he ovat aivan erilaisia tyyppejä? Olisiko Hanna Kommerin pitänyt kisaa varten värjätä hiuksensa blondiksi ja käyttää taiteilijanimenä toista etunimeään, jotta häntä ei miellettäisi Hanna Pakariseksi. Kisojen paras laulaja pudotettiin eilen ja Hanna Kommeri on todella karismaattinen, aurinkoisen oloinen tyyppi, josta olisi tullut hyvä idoli.

Luultavasti mitään kilpailutilannetta Hanna Pakarisen kanssa ei olisi hänen levyttäessään edes tullut, koska Hanna Kommeri olisi varmaankin keskittynyt enemmän tunteelliseen musiikkiin, diskoon yms ja diskomusaa hän on jo levyttänytkin. Hanna Pakarinen esittää jätkärokkia, mikä on sääli, koska se herkkä tulkitsija on tyystin kadonnut idols-voiton myötä. Olen aika pettynyt Hanna Pakarisen levytyksiin, vaikka äänestin häntä aikanaan idols-kisassa ja olisin kaivannut häneltä jotain herkempääkin materiaalia ja siihen aukkoon olisi sopinut Hanna Kommeri.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Samanlaisia. Hanna laulaa hyvin, mutta Suomeen ei mahdu montaa Hanna Pakarista. Henna erilainen. täytyiskö ryypätä ja rällätä, vetää huumeita, vaihtaa frendiä kuin jumpperii. Idoli voi olla erilainen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu