Voe kaaheeta!

Peljästynny

Nyt se tulloo se mualimanloppu! Ja papusoppookin on vielä syömäti iso kattilallinen, hukkaanhan se joutuu sitten sekin.

8

545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikkuflicka

      Erräeltä ne jiäp isommattii uutiset huomoomata, ee ne maha mualimanloppuakkaa nii vakavasti ottoo, kyllä ne löötää ne keetoksentähteet ja syöp poekkeen.

      Ee ne maha kaekki älytä että sillon kun tulloo mualimanloppu, pittää kaekkien kuolla. Tyhmimmät ne vuan ellee porskuttelloo niin ku ee mittään.

      • sissus

        nii vua


      • sissus

        opetelkee suomee saatana!!


    • vois

      puhuu ihan suomee?

      • Taatelinpolkija

        Sinäkin voisi puhua Suomea?


    • Uattello sammoen

      Hei!

      Vaikka emme puhukaan samaa "kieltä", kuten tuo nimimerkki mikäsenytolikaan tuossa kirjoitteli, niin viestisi sai minut hohottamaan täyttä kurkkua. Olen innolla seurannut tätä muolimaloppu-kirjoittelua ja kiistelyä ja papusoppa-aiheen tuominen tähän haudanvakavaan keskusteluunoli kuin keväinen sade niuhottajien pähkähulluihin päihin!

      Kiitokset naurusta. Papusoppasi tulee kyllä syötyä, älä pelkää!!!!

    • Ei.kauheeta.lainkaan

      sillä maailmanloppu ei tule vielä ainakaan kuuteen vuoteen.

      • ristusperkele

        Pitteepä sitte keittää uus paralline papusoppoo... :(


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      379
      2918
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      66
      2314
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1979
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      80
      1655
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1562
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1179
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      11
      978
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      264
      975
    10. 40
      844
    Aihe