Kun hesalaiset näyttää valittavan joukkoliikenteestään, sen "hitaudesta", "kalleudesta", yms. niin miksi ette vaikuttaisi kerrankin siihen? Huomasin aivan sattumalta lehdestä, että liikennelaitos haluaisi ihmisiltä palautetta (suoraa palautetta). Itse ainakin aion kirjoittaa mielipiteeni asiasta, varsinkin kun "kerrankin kuunnellaan".
http://www.hel2.fi/keskustelu/
Valittakaapa tänne
Jouko Liikenne
2
207
Vastaukset
- kulkija 16-vuotias
Täällä Helsingin sivuilla aina valitettaan raitiovaunuista, linja-autoista, junista ja ties vaikka mistä. Kannattaisi kerrankin valittaa sinne, missä siihen puututaan, jos on aihetta. Nyt vain mielipiteitä, risuja ja ruusuja! Siellä niille asioille tehdään jotain, ei täällä Helsinki-palstalla!
- diihhh
Ainut huono puoli on hinta. Ratikka, metro, lähijunat ja kaikki kulkee melko nopeasti verrattuna muiden maihin vastaaviin, joten ei ole siinä valittamista.
Hinnat on kuitenkin melko korkeat, eteenkin kertahinnat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670