Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Mistä tunnistaa kun orgasmi on tullut?!

Sellaiseen oon törmännyt ja miettinyt asiaa ja tarvisin vähän näkemystä koskien naisen orgasmin saantia.. eli:

Kun alkaa saamaan naiselta raskasta huohotusta, ääntelyäkin ja kropan vääntelehtimistä jotka kuuluu orgasmin saamisen merkkeihin niin miten sitä tietää milloin nainen on saanut ja tulisi lopettaa?? ??

Kun monet naiset valittaa sitä miten mies jättää kesken juuri kriittisellä hetkellä tai sitten jos jatkaa liian pitkään niin paikat alkaa oleen jo hellinä... sama ku miehillä.. haluaisin niin kovasti selkeyttä tähän asiaan.. tunnistaako sen kun orkku on saapunut ja jos niin mistä??

naiset varmaan parhaiten itse osaisi vastata tähän..

Olisi suuri apu!
54360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Naisen saadessa orgasmin alkaa sen suusta tulla vaahtoa. Samalla se puree kieltään ja katsoo kieroon. lopettaa täytyy sitten kun siltä pääsee kova pieru

Äänestä

panemista niin kauan kun se muija heittää sut ulos kämpiltä

Äänestä

Sitä voi pienillä kysymyksillä asiaa valaista tai käsillä toimia..eli nainen kyllä varmaan torjuu sua jatkamaan jos hänestä tuntuu siltä ett nyt riitti, mut tunnetusti nainen voi saada monta orkkua eli sitä täytyy kumppaniin tutustua ja alussa vaihtaa vähän ajatuksia ja rohkasta puhumaan että toinen ymmärtää että haluat hänelle tehdä kaikkes et molemmat ovat onnellisia :-)

Äänestä

Jyystä niin kauan kuin hyvältä tuntuu, mutta muista tarkistaa välillä onko muija vielä hereillä.

Äänestä

Ei ihan helppo juttu tuo naisen orgasmin tunnistus joka tilanteessa, mutta yritetään valaista asiaa...

Raskasta huohotusta, ääntelyä ja kropan vääntelemistä irtoaa monilta naisilta koko session ajan, joten sen perusteella ei kannata johtopäätöksiä tyystin tehdä. Tosin oikeilla jäjillä ollaan, kun kyseiset merkit ilmassa voimistuu. Omien kokemusten mukaan tuosta kiihkeimmästä voihkinnasta on vielä useiden minuuttien matka varsinaiseen orgasmiin, ja todellakin monet miehet erehtyvät siinä kohtaa luulemaan että nainen saapui jo päätepysäkille. Sitten miekkonen himmaa tahtia hämillään jonka seurauksena nainen huokailee mielessään turhautuneena että piruako se nyt lopetti, näin lähellä hekumaa ;)

Eli, kun nainen huokailee ja heittelehtii ja ääntelee niin siitä voi päätellä, että mies tekee monta asiaa oikein. Niinpä kannattaa jatkaa juuri sitä mitä oli tekemässä , muuttamatta tempoa tai tyyliä, koska todennäköisimmin kyseinen voihkeen aiheuttava tyyli toimii varmimmin loppuun asti. Jos nainen yllättäin hiljenee ja jännittyy, niin kannattaa edelleen jatkaa koska usein hetki ennen orgasmia monet naiset pidättävät hengitystään ja "jähmettyvät*" hetkeksi.(Jos hiljeneminen johtuu nukahtamisesta, vedä peitto korville ja anna hyvänyönpusu.) Jos on päässyt tähän pisteeseen ja mies jatkaa hyväksi havaitulla tyylillä vielä tovin, niin voisin melko varmasti todeta että sitten hetken päästä ei voi enää erehtyä siitä että saiko nainen vai ei: siihen malliin alkaa naisen sisällä sykkimään että mies sen kyllä tuntee.Sarjaorgasmeissa tosin voi laukeaminen tapahtua pienemmän sykkimisen saattelemana, mutta sitäkin pitkäkestoisemmin.

Jos on epävarma että saiko nainen, niin voi aika varmasti tehdä sen johtopäätöksen että ei saanut. Tietty on erilaisia naisia ja orgasmeja, mutta tämä näin niinkun yleistyksenä.

Ja sitten se että milloin tulisi lopettaa...kyllä nainen tosiaan ohjailee pois aroilta alueilta, jos orgasmin jälkeen aristaa, tai jos tuntuu siltä että ei sillä kertaa pysty laukeamaan. Ja jos nainen ei tässä asiassa Casanovaansa ohjaa, niin se on sitten naisen oma moka: mies on ainakin tehnyt parhaansa, kenenkään ajatuksia kun ei keskivertocasanovakaan pysty lukemaan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erno kirjoitti:

Sellaiseen oon törmännyt ja miettinyt asiaa ja tarvisin vähän näkemystä koskien naisen orgasmin saantia.. eli:

Kun alkaa saamaan naiselta raskasta huohotusta, ääntelyäkin ja kropan vääntelehtimistä jotka kuuluu orgasmin saamisen merkkeihin niin miten sitä tietää milloin nainen on saanut ja tulisi lopettaa?? ??

Kun monet naiset valittaa sitä miten mies jättää kesken juuri kriittisellä hetkellä tai sitten jos jatkaa liian pitkään niin paikat alkaa oleen jo hellinä... sama ku miehillä.. haluaisin niin kovasti selkeyttä tähän asiaan.. tunnistaako sen kun orkku on saapunut ja jos niin mistä??

naiset varmaan parhaiten itse osaisi vastata tähän..

Olisi suuri apu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu