Stubb antoi aseet Haloselle

Meni halpaan

Tuomioja kritisoi tarkoituksellisesti parlamenttia, että olisi saanut Stubbin hikeentymään. Stubb tarttui syöttiin ja hyökkäsi juuri Tuomiojan haluamalla tavalla demareiden kimppuun ja onnistui hajottamaan Niinistön kampanjan uskottavuutta. Stubb on täysi pelle, joka tyhmyyttään meni SDP:n virittämään miinaan. Nyt Stubbia ja kokoomusta pidetään sananvapauden estäjänä, Stubb möhli pahemman kerran ja tämän vuoksi hän on painolasti kokoomukselle.

8

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei muuta

      Ei muuta.

      • Miksi?

        kokoomus haluaa päänsä sokeaksi? Stubb möhli asiansa.


    • jjp

      Siis luuletko oikeasti asian olevan noin?

      • pressavaalit

        tulossa ja kampanjat käyvät kuumimillaan, miksi muuten Tuomioja olisi ärsyttänyt parlamenttia? ET tiesi, että Stubb tarttuu asiaan. Stubb aiheutti kokoomukselle imagotappion.


    • sama kuin Stubb

      Nyt täytyy taas pystyä erottamaan kaksi henkilöä toisistaan ja myös tämän vaalin kohde. Tässä vaalissa ei äänestetä (tai ei pitäisi) puoluetta, vaan henkilöä. Niinistön kampanja ei voi ottaa vastuuta kokoomuslaisten edustajien kommenteista. Niinistö on osoittanut avauksellaan, että prsesidentin tulee ajatella omien arvojen mukaisesti, mutta kokonaisuuksia unohtamatta. Sitä Niinistön kampanja juuri on. Kokoomuslaista, mutta hyvin oivaltavaa ja ajankohtaista.
      Vastakkainasettelu on turhaa, koska olemme kaikki suomalaista työväkeä; työntekijät ja työnantajat, yrittäjät, opintojen parissa uurastavat opiskelijat, kotona lapsiaan hoitavat vanhemmat, työelämän ulkopuolella
      olevat ja työnsä jo tehneet eläkeläiset.

    • demarien vihollinen no1

      ..aivan liian kaukaa haettua.

      Jospa siinä kävi yksinkertaisesti niin, että Tuomioja puhui vähän liikaa(olisi edes sanonut olevansa kännissä, niin olisi saanut tuki pisteitä) ulkoministerin ominaisuudessa.

      hänen olisi pitänyt ujuttaa kirjoituksensa jollekkin rividemarille ja sitäkautta virittänyt keskustelua, mutta kun on demarilusikalla annettu niin ei voi vaatia......

      • juttua

        kirjoittanut. ET halusi ärsyttää tahallaan, miksi muuten hän olisi sen tehnyt ja varsinkin nyt? Stubb meni miinaan ja tämä osoittaa kuinka hänestä ei ole vastuulliseen tehtävään.


      • demarien vihollinen no1
        juttua kirjoitti:

        kirjoittanut. ET halusi ärsyttää tahallaan, miksi muuten hän olisi sen tehnyt ja varsinkin nyt? Stubb meni miinaan ja tämä osoittaa kuinka hänestä ei ole vastuulliseen tehtävään.

        ...et-tee sitä, tätä
        et-maksa riittävästi veroa
        et-saa eläkkeellä vaikuttaa liian rikkaalta
        et-saa tehdä kahta työtä
        et-saa olla olevinasi, suomalaisuus huonoa asia
        et-saa olla mitään muuta kuin luuseri demari.....

        Tuomiojalaisille on annettu täten nimi: et(ei mitään tekemistä fiksun e.t:n kanssa, joka oli oikeesti ufo).............


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4138
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      27
      3019
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe