Suomalainen mies upseerinakin

Jos ei pääse sotilasuralle niin on aina poliisina mahdollisuudet.


"Miespuolinen upseeri ei ole naisupseerille herrasmies"

http://www.aamulehti.fi/
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kirjoittanut: ON KUSIPÄÄ... heh heh... On niitä asiallisiakin skappareita ja pollareita. Sanoisin että suurin osa upseereista kohtelee naisia mahdollisimman tasavertaisesti. Itse olen onneksi charmantti ja naisten keskuudessa hyvin suosittu ALIupseeri.

Äänestä
  • kierrettynä ja upseerikerhot käytynä voin vakuuttaa, että upseeriaines on tasan kahtalainen - KUSIPÄITÄ ja EI KUSIPÄITÄ.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ON KUSIPÄÄ kirjoitti:

Jos ei pääse sotilasuralle niin on aina poliisina mahdollisuudet.


"Miespuolinen upseeri ei ole naisupseerille herrasmies"

http://www.aamulehti.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu