Kiina –Vainoja..

stefanus

Kiina – Liikemies joutuu sulkemaan liiketoimensa
Xinjiangin valtiollinen turvallisuuspoliisi on määrännyt Tong Qimiaon sulkemaan huonekalutehtaansa ja tavaratalonsa, koska hän oli tehnyt valituksen saamastaan kohtelusta pidätyksensä aikana. Viranomaiset olivat pahoinpidelleet häntä kuulustelujen aikana, ja tämän seurauksena hänen oli mentävä sairaalahoitoon. Tehtyään valituskirjeen kohtelustaan, hänet oli heitetty ulos sairaalasta.

Tong Qimiao oli määrätty sulkemaan liikkeensä lokakuun 13. ja 14. päivän aikana. Viranomaiset olivat myös takavarikoineet muutamia huonekaluja.

Mikäli haluat yksityiskohtaisempaa tietoa tapahtuneesta, löydät sitä Kanadan Marttyyrien Äänen englanninkielisiltä nettisivuilta, http://www.persecution.net/country/china.htm.

Rukoilkaa Tongin parantumista. Rukoilkaa myös, että hän voisi jatkaa liiketoimintaansa. Muistakaa rukouksin myös häntä pahoinpidelleitä asianosaisia.

Marttyyrien Ääni, Kanada

Stefanus-Lähetyksen uutiset 10.10.2005 kertovat myös tapauksesta.

www.stefanus.fi

2

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • piikkiq

      sillä meidän kaikkien niin suuresti rakastama "presidentti" Tarja Halonen on tyytyväinen kiinassa tapahtuneseen kehitykseen ihmisoikeuskysymyksessä.

      Muistakaa tämä kun mietitte valintojanne seuraavissa vaaleissa!

      piikkiq

      ps. sosialismi on rikos ihmiskuntaa vastaan

      • vastaan.

        Eiks demarit just ole Puska-faneja. Ainakin Paavo! Turha sun, ääri-demarin, on täällä provoilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2087
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1737
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1426
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      1219
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      59
      1209
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1055
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      966
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      965
    Aihe