Tarja Halonen on työväen presidentti, ei Niinistö tai kepulainen.
Tarja Halonen on työväen
13
447
Vastaukset
- Demari
koko kansanpresidentti ja piste.
- heh
on Suomen demarieliitin presidentti ja piste.
- Aina oikeassa
Ei pidä paikkaansa sillä olen osa kansaa enkä kannata Tarja Halosta.
Mitä Halonen on saanut aikaan tai yleensäkkään tehnyt näiden vuosien aikana? Mikäli viran hoitaminen tarkoittaa sitä että vain kuvainnollisesti täyttää viran vaatiman tuolin niin silloin voin olla samaa mieltä siitä että hän on hoitanut tehtävänsä hyvin. Miinakielto jäänee historiankirjoihin hänen uransa konkreettiseksi huippusaavutukseksi. Ja samaan aikaan venäläinen sotilas miinoittaa tsetseenilapsen nuken... .
Kaiken kaikkiaan tyypillinen pöhödemari joka on aina elänyt muiden kustanuksella leveästi. Niitähän suomessa riittää. Ja sellaisia vielä kumarratte. - Anders
Vanha kommari ja SETAvateraani se on!! Sitten se vetoaa koko kansaan.... toivottavasti suomi ymmärtää äänestää sosialistitantan pois pallilta ja saadaan vihdoinkin porvarilliseen suomeen porvarillinen presidentti oli se sitten Matti tai Sauli niin molemmat käy!!
- VASTAIKKAINASETTELUA.000
Anders kirjoitti:
Vanha kommari ja SETAvateraani se on!! Sitten se vetoaa koko kansaan.... toivottavasti suomi ymmärtää äänestää sosialistitantan pois pallilta ja saadaan vihdoinkin porvarilliseen suomeen porvarillinen presidentti oli se sitten Matti tai Sauli niin molemmat käy!!
Joo kumpikin käy, mutta sossujen valta täytyy saada loppumaan!!!!
- niinpä.....
Tarja Halonen on 60- ja 70-luvun kukkahuiveihin ja maailmoja syleileviin aatteisiin jämähtänyt "työväenluokan" presidentti. AInakin minulle riittää sitä lajia. Olen keskustalainen, mutta nyt Niinistö teki niin hyvän avauksen, että alanpa miettiä äänestyskäyttäytymistäni. Niinistö on oikeassa: meidän suomalaisten on lopetettava keinotekoiset vastakkainasettelut. Kaikki olemme työtätekevää luokkaa, perimällä rikastuneita, jotka eivät enää työtä tee on Suomessa todella vähän. SAK:lainen ammattiyhdistysliike alas, sillä se on juuri niitä vanhja rakenteita, joista meidän on päästävä eroon! Jos vielä Niinistö muistutat siitä, että koko Suomi on pidettävä asuttuna ja syrjäseutujen ihmisillä on samanlaiset oikeudet hyvinvointipalveluihin kuin kaupunkiseuduilla asuvilla, on ääneni sinulle ihan varma!
- meltuat
toista kierrosta ei tarvita kun Halonen saa selvästi yli 50% äänistä.
- Sanonpahan vaan
meltuat kirjoitti:
toista kierrosta ei tarvita kun Halonen saa selvästi yli 50% äänistä.
Jos ihminen on niin tyhmä, että jättää äänestämättä sen takia, että se toinen voittaa kuitenkin, on aika naurettava. Vielä naurettavampi on henkilö joka äänestää gallupien
mukaan.
Onko se niin tärkeää kuulua "varmoihin voittajiin"? Eikös äänestyksessä ole tarkoitus antaa oma mielipide, eikä muiden mielipiteillä pitäisi olla mitään merkitystä.
Minusta gallupit on todella demokratian vastaisia koska ohjaavat liikaa epävarmoja äänestäjiä. - kiikun kaakun..
Tykkäsin Vanhasesta ennen, mutta siihen henkilöön liittyi myös perhe jotenkin.
Kun perhe hajosi, niin jotenkin se ei enää istu.
Mutta Sauli puhui asiaa. Nyt jos koskaan on aika puoluettoman pressan!! - puolueeton edokas
kiikun kaakun.. kirjoitti:
Tykkäsin Vanhasesta ennen, mutta siihen henkilöön liittyi myös perhe jotenkin.
Kun perhe hajosi, niin jotenkin se ei enää istu.
Mutta Sauli puhui asiaa. Nyt jos koskaan on aika puoluettoman pressan!!Niinistö sen ymmärtää tollompikin.
- periaatteessa Vanhasta
kiikun kaakun.. kirjoitti:
Tykkäsin Vanhasesta ennen, mutta siihen henkilöön liittyi myös perhe jotenkin.
Kun perhe hajosi, niin jotenkin se ei enää istu.
Mutta Sauli puhui asiaa. Nyt jos koskaan on aika puoluettoman pressan!!äänestäisin, mutta kun oma mieheni petti mua ja ero tuli vajaa vuosi sitten... Se "Kaarina" panee Vanhasen samaan sakkiin helevetin exäni kanssa enkä sellaista pienten lasten isää haluaisi äänestää.
- HAKUSESSA totuus123...
periaatteessa Vanhasta kirjoitti:
äänestäisin, mutta kun oma mieheni petti mua ja ero tuli vajaa vuosi sitten... Se "Kaarina" panee Vanhasen samaan sakkiin helevetin exäni kanssa enkä sellaista pienten lasten isää haluaisi äänestää.
Eiku sixi en äänestä Vanhasta ku se on sossujen valitsema. ÄHÄKUTTI!!!!!
- Juhanz
Tarja Halosen kannattajat voisivat mainita edes
yhden hänen saavutuksistaan. Ja saavutukseksi ei kelpaa, että on nimittänyt suomen pankkiin kaksi demaria ja yhden puolidemarin.
Presidentin suurimmat valtaoikeudet liittyvät ulkopolitiikkaan. Mitkä ovat siis Tarskan saavutukset viimeisen kuuden vuoden aikana. Eipä ole mitään kansainvälisiäkään saavutuksia.
Yhteenvetona kuusi vuotta presidenttinä = tulos nolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762040Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361716Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi91375Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591180Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241173Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161026- 60950
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58942