Sauli Niinistön täytyy olla

KANSALLISSOSIALISTI

Sauli Niinistö, KANSALLIS-
SOSIALISTI kirjoitti 13:17
vastaa

En nyt hyvällä tahdollakaan löydä mitään parempaa vertauskuva Sauli Niinistön uutukaisimpaan profilointiin.

Kun Sauli leimautuu työväestöön, eikä "herroihin", on siinä jotain aivan uutta, vai onko sittenkään?

Tokihan sinivalkoinen suomi, joka syntyi 20- 30- luvuilla ja jatkoi tiivistä yhteistyötä saksalaisten kanssa, on nähnyt aikoja, jolloin 'sosialisti' ei tosiasiallisesti ollutkaan "sosialisti", kuten muistamme.

Pussihousut ja pikkuviikset, niin kas kummaa Sauli onkin siis KANSALLISSOSIALISTI.

MOT

3

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikkuviikset ovat

      Romaneilla.

      Ei Sauli ole Romani.

      • ainesta

        Pussihousut,rullaluistimet jalassa ja tolpannokassa roikkumassa,sätkä suussa,kyllä jätkällä täytyy olla viikset,että musta paita,kun duunariksi tituleeraa,AHTUNG FOIJE!!Mee kysyy Sauli hommia romppaiselta ja jos vaikka saisit piuhaa vetää "sasiin!korjaan sassiin ja housut alas,stuerin hommiin naapurimaan lentoyhtiöön!.


    • Kuten ei puhdas kommunismikaan, ei kapitalismikaan ole hyväksi yhteiskunnalle, vaan myrkkyä,

      Ajatelkaapa kapitalismin huipentuma, yksi omistaa kaiken, eikä kukaan muu pysty ostamaan mitään, kun ei ole rahaa.

      Kilpailukykyisempi ostaa aina kilpailijat pois ja rikkaampi köyhemmän.

      Vastapainoksi pitää työntekijänkin saada oma osuutensa, sitähän ei sdp tai ammattijärjestöt todellisuudessa vie eteenpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11615
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8801
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4383
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3934
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3851
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3626
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3580
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3429
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3212
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2385
    Aihe