Kannattais opetella...Sauli limbosi vaalikampanjansa käyntiin, niin että puolet kansasta kiristelee hampaita, osa nauraa huvittuneesti ja kokoomuslaiset pitää uutena Messiaana.
"Miksei me ole ennen keksitty noin makeeta fuulausta?", kyselee porvari ja naureskelee osakekursseja lukiessaan.
Osaako Sauli hävetä?
7
288
Vastaukset
- porvarismies
Tässä on vaalit voitettavana ja tarkoitus pyhittää keinot, eikö vain? Aina tuohon muutama, tyhmä ja huonosti koulutettu duunari lankeaa.
- Nyky-Vazzzuri
No niin tulihan se sieltä, viimeinkin!
Tämä duunari EI lankea! - Oikea on oikea
Kelvoton yritys! Kuvastaa hyvin äärivasemmiston lukkiutuneita ajatuksia.
- Ääni Saulille
Nyky-Vazzzuri kirjoitti:
No niin tulihan se sieltä, viimeinkin!
Tämä duunari EI lankea!...viimeisen kuuden vuoden aikana. Mieti sitä. Seuraavalla kaudella liityt työttömien joukkoon, jos taloutta ei saada korjattua. Nyt tarvitaan todellista talousmiestä johtoon.
Halonen pyrkii olemaan mahdollisimman näkymätön ja on enemmän kiinnostunut muiden asioiden hoidosta kuin oman kansan. Uskallus/taito ei riitä muuhun, tämä on yksiselitteisesti FAKTAA! Mutta äänestä ketä haluat, onneksi muut tajuavat Suomen ongelman ja tilanne muuttuu.
- Halonen = Ökydemarien tukija
Löytyypä osakesalkku joka demarin bemarin kontista. Fortumistakin pumppasivat mirljardi tolkulla, kiitos Halos-vetoisen vasemmiston hienon asioiden hoidon.
Vanhanaikaista ajattelua tuo mitä esität! - Ääni Saulille
Halonen on unohtanut mitä tuli luvattua kansalle! No Niinistö korjaa potin, koska puhuu totta, näinhän se talous rakentuu. Jos ei ole työnantajia ei ole työntekijöitä.
Halosen illuusio romahtaa, eihän kukaan voi olla tyytyväinen nykymenoon jossa pääomaa ulosliputetaan Suomesta ja sossut yrittävät vain turvata omat saatavansa. Herätkää hyvät ihmiset, muuten ollaan taas pahasti pulassa!- rahaa on
hehän ovat työttömien ja vähävaraisten kustannuksella porskuttaneet tähänkin asti. Työthän niiltä menisi, jos kansalla alkaisi mennä taloudellisesti hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762134Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361756Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111479Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341253Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611234Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161072Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59993- 60975
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103675