Niinistö teki tilaa Vanhaselle.

Niinistön julistautuessa työväestön ehdokkaaksi, hän käytännössä jätti porvariäänet Vanhaselle.
Minä kyllä epäilen, ettei demariduunarit ota häntä tosissaan ja kommunistiduunarit pitävät häntä hulluna. No, omapa on kanpanjansa.
7361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo. Kyllähän tässä alkaa näyttämään siltä, että etukäteen kolmoseksi tuomittu Kokoomus (olipa ehdokas kuka tahansa) asetetaan SDP:tä vastaan ja saadaan porvaripresidentti Suomeen.

Palkkioksi porvaripresidentin läpimenosta Kataisesta tehdään sitten pääministeri. Kyllä me se sulatetaan.

Tämän mä lupaan.

Äänestä

Minkälainen presidentti ehdokas Niinistö oikein on? Mitä hän on aikaan saanut ja missä kaikessa hän on ollut mukana?
Pitää tutkia vähän pintaa syvemmältä . Ensin pitää kaapia Niinistön punaisella kermalla makeuttaman, valheellisen vaaliohjelman imelin osa sivuun.
Sitten löytyy muutakin "mukavaa".
Valtiovarain ministerinä Niinistö oli Lipposen kauden avain henkilöitä ja kuului hallituksen johto troikkaan
Annettiin siunaus Soneran 13 miljardin. umst-kaupoille Saksasta.
Hyväksyttiin Fortumin johdon valmistelema palkitsemis-ohjelma kritiikittä.
LAHJOTTIIN CostaRikan presidentti 12 milj eurolla. Luetteloa voisi jatkaa, mutta onhan tässä nyt jo aluksi faktaa.

Äänestä

...

Äänestä
  • Kyllähän Halonenkin voi ne 19 ääntä tarvita Laitisen kunnallisvaalitukijoukoilta. :-)

    Äänestä

  • luvassa kirjoitti:

    Kyllähän Halonenkin voi ne 19 ääntä tarvita Laitisen kunnallisvaalitukijoukoilta. :-)

    ...

    Äänestä

  • Minä kampanjoin Matti Vanhasen puolesta ja ylihuomenna tulen sinne Helsinkiin juhlistamaan Vanhasen valintaa presidenttiehdokkaaksi ja sitten vielä risteillään!

    Toivottavasti ei, Ratamo, päiväsi mennyt pilalle!

    Äänestä

Niin kauan kuin Vanhanen tekee likaisen työn demareiden puolesta kokoomusta vastaan, tekee Vanhanen tilaa Niinistölle, sillä ainutkaan porvari ja vasemmistoa vierastava keskustalainen ei koskaan äänestä demareita hyysäävää Vanhasta.

Mieti nyt vähän itsekin:

-Liikasen nimitys Suomen Pankkiin
-veropäätösten totaalinen alistaminen tupo-sirkukseen
-AKT:n laittomuuksien hyväksyminen
-täysi saamattomuus paperiliiton laittomuuksien lopettamisessa
-ei mitään tekoja kepun vaalitavoitteiden (ruoan alv:n alennus, bensaveron alennus, yritystoiminnan edistäminen) hyväksi, vaan pelkkää demareiden silittelyä

Ja kaiken huippuna tämä viimeisin temppu: Tuomiojan mokan peittely Stubbia ja kokoomusta syyttelemällä.

Porvariäänet ovat Niinistön taskussa ja lisää tulee kepusta ja paljon toki demareiltakin, joita Halosen hyssyttely ei viehätä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emeritus kirjoitti:

Niinistön julistautuessa työväestön ehdokkaaksi, hän käytännössä jätti porvariäänet Vanhaselle.
Minä kyllä epäilen, ettei demariduunarit ota häntä tosissaan ja kommunistiduunarit pitävät häntä hulluna. No, omapa on kanpanjansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu