No niin lakkokenraali Ahonen?
Mites papru-ukkojen suu pannaan, kun potkuja tulee.
Menkää vaikka lakkooon uudelleen.hehehhehehehhe
Mites papru-ukkojen suu pannaan, kun potkuja tulee.
Menkää vaikka lakkooon uudelleen.hehehhehehehhe
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Enemmän on potkuja annettu niillä aloilla, joilla EI ole ollut lakkoja viimevuosina. Ovat tyytyneet lähes nollalinjan palkankorotuksiinkin kun on peloteltu työpaikkojen katoamisella Suomesta. Silti firmoja on viety ulkomaille ja potkuja on jaettu kuin muuntajalta sähkövirtaa.
Niin tai näin, aina väärin päin?
Ahonen piileskelee niitä Stora Enson irtisanottavia ja muidenkin konsernien irtisanottavia työntekijöitä.Lyhyeen loppui Ahosen Joukon rinnan röyhistely kapinakenraalina!
sitä mitä Ahonen kylvi.....
Olet oletettavasti yksi niistä monista, joilla ei ole kokemusta ammattiyhdistysmaailmassa
vallitsevasta demokratiasta! Kannattaisi todellakin tutustua!
vom
Kylläpä nuo ihmiset ovat yksinkertaisia.Miksi se on Ahosen ongelma jos paperi tuotetaan liikaa?
Paperiliitto oli työsulussa työnantajan toimesta.
Koneet käyntiin jouluna vaikka paperista on ylituotantoa.Olemme siirtymässä pikkuhiljaa tietokoneaikaan?paperin tuotantoa pitäisi päinvastoin vähentää.
Patruunat saavat kantaa syyn omista virhearvioistaan.Ahoselle vaikkapa suomenvapaudenristi tammenlehvienkera.
Luu kurkkuun.
On parempi kun suomessa on ammattiliittoja. Näin voidaan taata inhimilliset olot ainakin jollain tavalla. Kaksi muuta vaihtoehtoa: Yksi ainoa ammattiliitto "Neuvostoliitto" tai ei olleenkaan ammattiliittoja. "Niin voitaisiin käydä kauppaa ihmisilläkin" ( siis sieluilla ).