Mielestäsi paras kappale uudella levyllä?

K Y S E L Y

Mikä on mielestäsi paras kappale Dingon Purppuraa -levyllä?

5

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • makelele-*-*-*-

      AUTIOTALO.....HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

    • jaska

      kaikki kaunis katoaa, eve rules!

      • Lakatut varpaankynnet

        Ei yhtä hyvää biisiä.Kaikki on hyviä.Mut Ikononi ja Even kaikki kaunis katoaa.Aivan ihania kappaleita.Kyllä ne sedät osaa.


    • nannikukka

      Mun mielsetä Julian Silmät. Ja se Kaikki Kaunis Katoaa on kans tosi hyvä. !

    • nina

      Jokusen kerran olen kuunnellut levyn läpi, mutta vielä ei ole noussut yksi ylitse muiden. Monta kaunista biisiä ja aina uudella kuuntelukerralla keksii uusia juttuja. Ensivaikutelmalla Erämaan enkeli kuulosti heti hyvältä. Julian silmät on myös kaunis samoin kuin hidas Hän on in. Levyn vika Radio Avalon on myös hyvä. Ota tästä nyt selvää... Meikäläinen hyppää noi Even biisit aina yli, ei kolahtanut Even saundi Hän on se biisissä, eikä iske vieläkään. En tiedä miksi, ei vaan voi mitään. Hullut hevoset ja Jaguaariuni alkaa aueta vasta useemman kuuntelukerran jälkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      241
      4031
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe