Yksityistämällä vastuuta hajoitettiin

Rosvohan aina haluaa tehdä toisistakin rosvoja. Muka yksityistettiin Fortumia: että vastuu hajoaisi ja kansa ei katsoisi pahalla silmällä johtoaan joka tekee kakkahommaa ja nostaa itse voittoja.

Kyllä on karmeinta kusetusta mintä olla voi!
1100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

yhteiskunnassamme on siirtynyt siltojen ja paattien alta ja kokenut lievän ulkoisen metaformoosin, muodonmuutoksen! Sisäistä muutosta ei ole tapahtunut!

Ero kuitenkin on; ennen epäsosiaalinen aines useikin "pakotettiin" asemaansa yheiskunnallisen turvaverkon liian "suuren silmäkoon" vuoksi, nyt se hakeutuu asemaansa innokkaasti, kilvan toinen toistaan tuuppien ja ylentäen ja palkiten!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


osarikollisiksi omistajat kirjoitti:

Rosvohan aina haluaa tehdä toisistakin rosvoja. Muka yksityistettiin Fortumia: että vastuu hajoaisi ja kansa ei katsoisi pahalla silmällä johtoaan joka tekee kakkahommaa ja nostaa itse voittoja.

Kyllä on karmeinta kusetusta mintä olla voi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu