Tämä tutkimus taisi nyt vetää savuverhon sen tosiseikan päälle, että itse "kunnianarvoisa" YK useine toimihenkilöineen on päätekijänä ja rahastajana tässä vyyhdessä. Joku Kofin sukulaispoikakin oli tullut yhtäkkiä miljonääriksi ja Kofi olikin nuhdellut häntä vehkeilystä. Lisäksi Kofi ilmoitti suurieleisesti "ottavansa vastuun" kelmistelystä. Tässä, kuten muissakin tapauksissa vastuun otto tarkoittaa, että tutkimukset lopetetaan ja asia painetaan villaisella.
Syytä on kyllä penkoa esiin fortumin osalliset ja poliittisesti vastuussa olevat, sekä kauppa ja teollisuusministeriön virkamiehet jotka asiaan ovat sotkeutuneet. Minusta tuo ministeriö tarvitsisi oikein perusteellisen tutkinnan. Tuntuu, että sieltä löytyisi niin kelmejä kuin kaikenlaista talousrikollisuuteen viittaavaakin.
Hämäyskö vain
4
192
Vastaukset
- wwwnational
Onko se Kofi veljenpoika myös Arabi ystävyysseuran jäsen?
- KpiK
Melkoisella varmuudella muuta varmista erkiltä tai tarjalta.
- miedd
Siis kuinka paljon meille ihmisille on kusetettu kautta hsitorian asioita? Miten paljon muuta meiltä jää näkemättä uutisten pinnan alta; päivän propaganda, pintarahaliikenne ja sää. MITEN PALJON MEITÄ KUSETETAAN!? KYSYN VAAN; Miten paljon erinäiset eliittikerhot ja valta liittyvät siihen, mihin suuntaan maailma menee/pistetään menemään. Salaisissa kokouksissa(kuten bildeberg) kokoontuvat maiden korkeat poliitikot, medianomistajat ja rahamiehet suunnittelemaan mihin suuntaan maailmaa viedään. Meille näytetään niin pieni pinta siitä, mikä on koko rakenne, koska massamedia on tiukan kontrollin alla, ja harva toimittaja on tietoinen/pääsee tietoiseksi maailman todellisista valtarakenteista, eliittivallasta kautta hsitorian. Miten paljon esim. rockenfellerit vaikuttivat toiseen maailmansotaan, kun rahoittivat sekä Hitlerin että Stalinin valtaan? Tätä järjestelmää ollaan rakennettu jo ensimmäisestä maailmansodasta lähtien mafian toimesta!! Ei, emme saa alistua tälle!
Tulee vaatia että mediassa paljastetaan tuon mafiaryppään toiminta ja sen historia tässä maailmassa kokonaisuudessaan! Tulee kysyä kuinka paljon eri eliittikerhojen toiminta ja organisoitumat on vaikuttanut eri maiden ja historianaikojen muutokseen sekä politiikkaan!
Jos emme tiedosta babylonia, sen valtaa ja pahuutta, emme ikinä ihmiskuntana voi kehittyä uuteen aikaan ja parempaan, niin että eliittivallalta otetaan valta pois ja rakennetaan uusi byrokratia järkevälle ja ikuiselle pohjalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961