työväen presidentti tulee tännekin

Tuleva työväen presidentti se sentään tulee meitä kemiläisiäkin moikkaamaan, samoin torniolaisia. Hän ei katso ylen "halpaa" teollisuus- ja maataloustyöväkeä, vaikka ääniä kokoomuspuolue ei näiltä selkosilta ole koskaan paljoakaan saanut. halonen käy vain Rovaniemellä. Ilmeisesti siellä ajatellaan, että äänet tulevat täältä turkulaisten (maija rask) pullitteluilla ja kirkkoherramme k*********lla. Ylimielistä haloselta, eikö....kun ottaa huomioon Kemin punavärin.
6213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Juu, moikkaamalla ne on ennenkin tämän maan asiat kuntoon laitettu. Muista kumartaa syvään, voi olla viimeinen kerta kun nämä liituraitaveijarit siellä selkosilla liikkuvat (siis ennen seuraavia vaaleja).

Äänestä
  • Vierailevat kyllä, kokoomusmepit muut, yllättävänkin paljon juuri Kemissä. Aiemmin en ole heidän bileissään käynyt, mutta pitäähän se parasta presidenttiehdokasta käydä katsomassa. Sitä en tiedä, riittääkö viisaus suomalaisilta parhaan valintaan, mutta parhaansa tekee Sauli.

    Saadaankin koko kansan kunnioittama presidentti sitten Paasikiven.

    Äänestä

  • kemiläinen kirjoitti:

    Vierailevat kyllä, kokoomusmepit muut, yllättävänkin paljon juuri Kemissä. Aiemmin en ole heidän bileissään käynyt, mutta pitäähän se parasta presidenttiehdokasta käydä katsomassa. Sitä en tiedä, riittääkö viisaus suomalaisilta parhaan valintaan, mutta parhaansa tekee Sauli.

    Saadaankin koko kansan kunnioittama presidentti sitten Paasikiven.

    Juu, onnea vaan sinne "Kemiin" :)

    Äänestä

  • kemiläisiä kirjoitti:

    Juu, onnea vaan sinne "Kemiin" :)

    Kemistä oon, ja kehtaan sanua.

    Minusta se on hieno ele Niinistöltä, että käy niilläkin seuduilla, missä ei suurimmat ihailijakerhot toimi. Se osoittaa, että miehessä on paitsi ytyä, myös sitä kaivattua sydämensivistystä. Hän kunnioittaa toisinajattelijoitakin.

    Tervetuloa, Sauli! Ota löysin rantein, älä jännitä.... (Veikko Lavi, työväenlaulaja) : )

    Äänestä

Sanon vielä senkin, että Niinistöstä pitävät nekin, jotka eivät tule häntä äänestämään. Miten lie Haloskan laita?

Merkitystähän sillä ei varsinaisesti ole, mutta osoittaa sen, kuinka hyvä mies kokoomuksella on nyt ehdokkaana.

Äänestä
  • Se on kiistämätöntä että Niinistö vaikuttaa imagoltaan huomattavasti vähemmän nilkiltä ja vilunkimieheltä kuin huomattava osa Kokoomuksen muuta miesporukkaa (Katajisto, Zyskovicz, Sasi, Vilen).

    Henkilökohtaisesti olen vain huolestunut siitä että Saulin vaalimainonnasta vastaava porukka on siirtänyt Saulin imagoa niin paljon vasemmalle ettei häntä enää erota Demarista. Jos Sauli ja Tarja esiintyvät molemmat demareina, kumpi mahtaa olla uskottavampi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kemiläinen kirjoitti:

Tuleva työväen presidentti se sentään tulee meitä kemiläisiäkin moikkaamaan, samoin torniolaisia. Hän ei katso ylen "halpaa" teollisuus- ja maataloustyöväkeä, vaikka ääniä kokoomuspuolue ei näiltä selkosilta ole koskaan paljoakaan saanut. halonen käy vain Rovaniemellä. Ilmeisesti siellä ajatellaan, että äänet tulevat täältä turkulaisten (maija rask) pullitteluilla ja kirkkoherramme k*********lla. Ylimielistä haloselta, eikö....kun ottaa huomioon Kemin punavärin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu