Suomen kuvalehti =roskalehti.....

demarien vihollinen no1

...7-lehti on hyvälehti, oho on hyvä lehti, keltainen pörssi on hyvä lehti(vaikka rikolliset myyvät siellä paljon), puhumattakaan hymy-lehdestä hyvä sekin, Jallu on hyvä lehti, TM on hyvä lehti.......koska jokaisella lehdellä on image, ja tyyli jota saa, kun ostaa lehden.

Suomen kuvalehdellä on ollut vuosien saatossa suomalaisessa yhteiskunnassa erittäin korkea taso, se on aina tarttunut yhteiskunnassamme oleviin epäkohtiin, ensimmäisenä pohtimassa olennaisia munauksia, ja kolumnistit heittämässä herjaa suurimpia puijareita vastaan.

Suomen kuvalehteä ainoana lehtenä, monesti,kertoi asioista todellisen laidan tai ainakin vihjaili reilusti.'

Parhaiten nyky SK:ta voisi rinnastaa: Kekkonen onkin hyvä ja pyyteetön mies ,tämä on uusi totuus SK:ssa.

Kaikissa asioissa se näkyy.

Nyt Stubb europarlamentaarikon sanotaan olleen "vasikka", kun on kertonut ulkoministerimme kirjoituksista kolegoilleen.

Vasikka on rikollinen, joka tietää rikollisten asioista ja kielii poliisille.

Suomenkuvalehdessä olisi pitänyt olla kirjoitus Halosesta kyvyttömänä presidenttinä ja ulkoministerin potkuja olisi pitänyt vaatia, kolumnisteilta hurttia herjaa sdp politiikalle ja Anteeks Vanhaselle!!!!hups, anteeks, pääministeri Vanhaselle.

Onko hesarin vaikutusta ,vai mikä on mennyt pieleen. hölmö lehti.

5

446

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • roskalehti

      SK valehtelee. Oikea tieto löytyy Stubbin kotisivulta. Kokoomuslainen ei kieroile eikä valehtele!

      Ervasti ja SK ovat sosialidemokraattista paskajournalismia pahimmillaan.

    • reagoivat

      kun SK uskalsi paljastaa heidän lempilapsensa Tanja Karpelan.

      • demarien vihollinen no1

        ...ulkoministerin kohu lausunnot tai missi ministerinä. Karpela sitäpaitsi ei mitenkään eroa demari muijista, ainoastaan ulkonäöllänsä.....(akat on katkeria toisilleen..)


    • MiracleMike

      Aikoinaan tyrkytti häikäilemättä Ahtisaarta presidentiksi joten kovin puolueeton se ei ole ja mitä kaikkea suututtavaa törkyä Suomen Kuvalehti yhdessä iltapäivälehtien keltaisen roskapostin kanssa lateleekin. Raivostuttavaa, raivostuttavaa..

      Monet kunnon porvarilliset lehdet osaavat kirjoittaa niin etteivät loukkaa ketään eivätkä tahallansa ärsytä. Tämä foorumi on eri asia. Kyllä painopaperille kirjoittaa meistä itse kukin tietyn kunnioituksen kanssa mikäli hyvin tahtoo kirjoittaa ja julkaistuksi asti päästä.

      • Niin minäkin teen.

        Ja näyttipä tänään moni muukin tehneen niin, eilisen vastenmielisen Niinistöriepottelun jälkeen. Ainakin ostoskeskuksessa oli isot pinot myymättömiä paskalehtiä. IL ja IS

        Ehkä jossain vaiheessa tämä vasemmistomedia tajuaa, että ei ole ostajia, jos ei ole lukijoita. Ja, että on hiukan nurinkurista olla pönkittämässä Halosen ja Tuomiojan sosialistista harvainvallan yhteiskuntaa ja kuitenkin toimia markkinatalouden ehdoilla. Kasvukeskuksissa kuitenkin enemmistö äänestää Kokoomusta ja on Niinistön äänestäjiä. Ja yleensä tämä enemmistö myös ostaa iltapäivälehtiä.

        Hesari, IS, IL, YLE, SK ja nykyään valitettavasti jo maikkarikin ovat kaikki vasemmiston äänitorvia. Tähän se on mennyt kun demarit on vallassa, ei ole Suomessa vapaata mediaa ei. Mediasta on tullut vallan vahtikoira, joka vahtii kansaa kun sen pitäisi räksyttää vallalle ja olla kansan puolella.

        Kuvalehteä en ole lukenut vuosiin, tajusin sen vasemmistolaisen arvomaailman jo vuosia sitten.

        Kyllä minä jätän nykyään kaikki lehdet tiskille. Netistä voi käydä lukemassa sen mikä on tarpeellista.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      127
      7148
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      123
      4944
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      66
      4286
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      15
      3463
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      724
      2271
    6. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      281
      1718
    7. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      67
      1475
    8. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      22
      1466
    9. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1438
    10. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      58
      1394
    Aihe